01. júna 2009

Detroit aj v druhom dueli úspešný

Aj v druhom zápase finálovej série play-off kanadsko-americkej hokejovej NHL medzi Detroitom a Pittsburghom boli úspešnejšie "červené krídla", ktoré rovnako ako v sobotu zvíťazili na domácom ľade 3:1. ...+VIDEO

DETROIT 1. júna (WEBNOVINY) - Aj v druhom zápase finálovej série play-off kanadsko-americkej hokejovej NHL medzi Detroitom a Pittsburghom boli úspešnejšie "červené krídla", ktoré rovnako ako v sobotu zvíťazili na domácom ľade 3:1. Zverenci Mika Babcocka vedú v sérii už 2:0 a majú veľmi dobre rozbehnutú cestu za obhajobou minuloročného zisku Stanleyho pohára. Mužstvo z mesta automobilov aj v druhom stretnutí finálovej série podržal brankár Chris Osgood, ktorý čelil 32 strelám "tučniakov", no inkasoval iba jedinýkrát. Na výhre Red Wings mal veľkú zásluhu aj slovenský útočník Marián Hossa, ktorý mal prsty v dvoch presných zásahoch svojho tímu. Tridsaťročný rodák zo Starej Ľubovne si počas svojho vyše 18-minútového pobytu na ľade pripísal 2 body za asistencie na druhý a tretí gól úradujúceho držiteľa prestížneho strieborného pohára. Naopak, ďalší slovenský zástupca vo finále, Miroslav Šatan v drese Penguins, strávil na ľade vyše 9 minút, no pripísal si iba jeden mínusový bod.

Pittsburgh sa ujal vedenia gólom ruskej hviezdy Jevgenija Malkina v 17. min úvodnej časti hry. Domáci hokejisti však vyrovnali v 25. min a v 31. min naklonil misky váh na stranu Detroitu Valtteri Filppula. Víťazstvo potvrdil na začiatku záverečnej tretiny svojím druhým gólom vo "vyraďovacej minisezóne" Justin Abdelkader. Potom už nekapituloval ani jeden z gólmanov a stav zostal nezmenený. Detroit teda stopercentne využil dvojzápasové domáce prostredie. Najbližší zápas je naplánovaný na utorok, hostiteľom tentoraz bude Pittsburgh.

Výsledok druhého finálového zápasu bojov o Stanleyho pohár:

Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - stav série 2:0

25. J. Ericsson (Hudler, Helm), 31. Filppula (Holmström, MARIÁN HOSSA), 43. Abdelkader (Holmström, MARIÁN HOSSA) - 17. Malkin (Letang, Guerin). Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše: Zetterberg na 5 min za bitku - Malkin na 5+10 min za bitku a vyprovokovanie bitky, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:32, brankári: Osgood - Fleury. Diváci: 20 066.