28. mája 2009

Detroit víťazom Západnej konferencie

Súperom Pittsburghu Penguins vo finále zámorskej hokejovej NHL bude Detroit, pričom pôjde o reprízu minuloročného súboja o celkový triumf. Hráči Red Wings využili v stredajšom piatom zápase finálovej ...+VIDEO

NEW YORK 28. mája (WEBNOVINY) - Súperom Pittsburghu Penguins vo finále zámorskej hokejovej NHL bude Detroit, pričom pôjde o reprízu minuloročného súboja o celkový triumf. Hráči Red Wings využili v stredajšom piatom zápase finálovej série play-off Západnej konferencie výhodu domáceho prostredia a nad Chicagom zvíťazili 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól obhajcu strelil v 4. min predĺženia Darren Helm. Slovenský útočník Detroitu Marián Hossa vystrelil na bránku súpera sedemkrát, ale z gólu sa netešil.

Keďže za Pittsburgh hráva Miroslav Šatan a v Detroite spolu s Hossom pôsobí aj Tomáš Kopecký (momentálne je zranený), Slovensko bude mať ďalšieho víťaza NHL.

Finále play-off Západnej konferencie zámorskej hokejovej NHL - piaty zápas (hralo sa na 4 víťazstvá):

Detroit - Chicago 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) - konečný stav série 4:1, Detroit sa stal víťazom Západnej konferencie a postúpil do finále NHL