17. októbra 2014

Divácky rekord v Poprade nepadol, kamzíci zdolali Martin 4:1

Popradčania sa tešia po góle, archívna snímka

Popradčania sa tešia po góle, archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Poprad 17. októbra (TASR) - V Poprade sa od prvej minúty hral obojstranne útočný hokej. O vzruch pred martinskou bránou sa staral najmä druhý útok domácich. "Kamzíci" šli do vedenia v 10. minúte po strele Matúša Paločka, ktorému v ideálnej pozícii prenechal puk Takáč - 1:0. V 13. minúte Martinčania prežili oslabenie a dokázali vyrovnať. Zmätky za domácou bránou dokázal využiť Themár, ktorý sa pred Kostúrom ocitol úplne sám. Poprad ale strhol vedenie na svoju stranu tesne pred odchodom do na prvú prestávku, v presilovej hre sa 20 sekúnd pred klaksónom presadil peknou strelou Matis - 2:1.

Poprad lákal fanúšikov

Slovenský hokejový extraligista HK Poprad rieši preriedené rady fanúšikov na svojich domácich zápasoch. Prilákať ich chcel stávkou o počte divákov na tribúnach počas dnešného zápasu kamzíkov s MHC Mountfield Martin.

"Ak si na domáci duel HK Poprad – MHC Mountfield, ktorý sa bude hrať už dnes na Zimnom štadióne mesta Poprad, nájde cestu do hľadiska viac ako 1 800 priaznivcov popradského hokeja, klub garantuje každému fanúšikovi lístok za 1 cent na nasledujúci zápas. Tým bude meranie síl s juniorkou Slovenska, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 23. októbra o 17.00 h v Poprade. Postačí na to preukázanie sa vstupenkou zo zápasu Popradu s Martinom na pokladni zimného štadióna," informovali "Kamzíci" TASR prostredníctvom tlačovej správy.

Zvýhodneného vstupného sa fanúšikovia dočkajú i na šláger 16. kola Tipsport extraligy. V piatok 24. októbra sa uskutoční v poradí už 151. východoslovenské derby medzi Popradom a Košicami. Vstupenku za cenu 2 eurá dostane každý divák, ktorý sa na pokladni preukáže jednocentovou vstupenkou zo zápasu HK Poprad – HK Orange 20.

V druhej časti hry to pred Kostúrom viackrát horelo. Blízko vyrovnania bol v 30. minúte Finsterle, brankár Poprad napokon puk poskakujúci v bránkovisku zaľahol. Ten istý hráč sa o pár minút neskôr na Kostúra rútil úplne sám, jeho strela švihom skončila iba na ľavom Kostúrovom betóne. Najbližšie k vyrovnaniu bol počas presilovky Lojek. Jeho tvrdú strelu od modrej zastavila konštrukcia bránky.

Martin sa snažil o vyrovnanie, zakončenia Markoviča, či Fujaríka skončili v pozornej lapačke brankára Popradu. V 52. minúte dostal Martin príležitosť hrať presilovú hru, Popradčania hrali v šiestich. Počas oslabenia ale unikol Lukáš Hvila, poradil si s obrannou dvojicou i s brankárom Dzubinom a bolo 3:1 pre Poprad. Hostia mali pod Tatrami streleckú smolu. V 55. minúte mieril Markovič opäť do hornej žŕdky, situáciu ešte preveroval videorozhodca. Štyri minúty pred koncom putoval na trestnú lavicu obranca Popradu Malina, hostia si vzali oddychový čas. Z bránky stiahli Dzubinu, ale ani v šestici sa nedokázali gólovo presadiť. Necelé dve minúty spečatil víťazstvo domácich do prázdnej bránky Jaroslav Kasík.

HK Poprad - MHC Mountfield 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
10. Paločko (Takáč, Kroták), 20. Matis (Kroták, Suchý), 53. Hvila, 59. Kasík - 14. Themár (Pokrivčák, Markovič). Rozhodovali: Konc - Bogdaň, Kolba, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1670 divákov

Raketový úvod Nitry, Zvolen porazila 6:2