Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. marca 2016

Dnes sa začal Oravský festival divadla a umeleckého slovaOravský festival divadla a umeleckého slova, vyvrcholenie oravskej divadelnej sezóny, ponúkne od dnešného dňa do 19. marca 15 inscenácií v podaní divadelných a ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Roman Hanc
 
Dolný Kubín 17. marca (TASR) - Oravský festival divadla a umeleckého slova, vyvrcholenie oravskej divadelnej sezóny, ponúkne od dnešného dňa do 19. marca 15 inscenácií v podaní divadelných a recitačných súborov. V programe festivalu, ktorý sa uskutoční na troch miestach - v Mestskom kultúrnom stredisku (MKS) v Dolnom Kubíne a kultúrnych domoch v Žaškove a Veličnej sú obsiahnuté tri regionálne súťaže.


"Prvá zo súťaží má názov O erb mesta Dolný Kubín. Už 34. ročník oravskej konfrontácie súborov detskej dramatickej tvorivosti a divadla dospelých hrajúcich pre deti dnes napĺňa sálu MKS v Dolnom Kubíne. Divákom i porote sa v priebehu dňa predstavia súbory v štyroch programových blokoch," povedal pre TASR riaditeľ Oravského kultúrneho strediska Miroslav Žabenský.

Festival podľa Žabenského pokračuje na druhý deň od 9.00 h regionálnou súťažou v umeleckom prednese poézie a prózy s názvom Hviezdoslavov Kubín a súťažným vystúpením divadla poézie BezMena pri Základnej škole s materskou školou v Babíne a Gymnázia v Tvrdošíne poetickou inscenáciou Bez mena II. "Treťou súťažou festivalu je kategória amatérskeho divadla dospelých," dodal. V nej sa verejnosti predstaví Ochotnícky divadelný súbor Omladina zo Zubrohlavy a Námestovský ochotnícky súbor.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z rehabilitačnej stanice v Rozhanovciach vypustili troch dravcov
<< predchádzajúci článok
Etická komisia pokračuje v monitoringu

Dnes sa začal Oravský festival divadla a umeleckého slova - diskusné fórum čitateľov