Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. augusta 2019

Dni Majstra Pavla vyvrcholia 17. ročníkom Tajomnej LevočeLevoča, ilustračná snímkaZdieľať
Levoča, ilustračná snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš
Levoča 13. augusta (TASR) - Medzinárodný kultúrny festival v Levoči - Dni Majstra Pavla vyvrcholí v piatok 16. a v sobotu 17. augusta obľúbeným podujatím Tajomná Levoča. „V poradí 17. ročník akcie sa bude niesť v znamení osláv 770. výročia prvej písomnej správy o meste. Pripravený je bohatý hudobný program, ale aj nové interaktívne atrakcie. Celé podujatie je tento rok pre všetkých návštevníkov zadarmo,“ informoval Kamil Tomčofčík z Mestského úradu v Levoči.


Tento týždeň odštartoval pri budove historickej radnice rezbársky Plenér Majstra Pavla, počas ktorého vyrábajú zruční rezbári drevené sochy Majstra Pavla, Levočskej bielej panej, kata a žobráka. Samotné dvojdňové podujatie tradične odštartujú na pravé poludnie v piatok z balkóna radnice slávnostné fanfáry. Hneď v prvý deň vystavia k nahliadnutiu v Spišskom archíve v Levoči aj Listinu Belu IV. - prvú písomnú správu o meste.

V program si podľa organizátorov prídu na svoje všetky vekové kategórie. „Pre najmenších je pripravené napríklad vystúpenie domáceho detského folklórneho súboru Levočanik a do dávnych čias rytierov a princezien ich prenesie predstavenie Dračí príbeh o 16.00 h v priestoroch pri radnici. Po prvý raz sme pre rodiny s deťmi pripravili Tajomnú záhradu plnú zábavy. Pri Fontáne dobročinnosti vytvoríme 'oddychovú zónu', v ktorej bude pre deti pripravený celodenný program s tvorivými dielňami. Malých návštevníkov tu budú programom sprevádzať víly, škriatkovia či vodník,” priblížila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska mesta Levoča Zuzana Kamenická.

Dodala, že medzi headlinerov podujatia patrí tento rok kapela Peter Bič Project, ktorá vystúpi v piatok o 20.00 h. Po nej sa s programom Rockom krokom 2 predvedú Čarovné ostrohy. V sobotu o 20.00 h sa môžu najmä mladí tešiť na vystúpenie slovenskej speváčky Simy. Z ďalších interpretov sa v piatok predstavia Ľudové mladistvá a v sobotu skupina historického folku Gailard či speváčka Veronika Rabada. „Nebude chýbať vystúpenie súboru Levočan či koncerty vežovej hudby z balkóna historickej radnice, ako aj vystúpenie Dychovej hudby mesta Levoča,“ doplnila Kamenická.

Výtvarné umenie bude tento rok zastupovať Igor Tišín, ktorého výstavu otvoria v Galérii mesta Levoča v piatok o 18.00 h. Počas oboch dní bude atmosféru tradične dotvárať aj Karpatský remeselný trh, na ktorom sa tento rok predstavia remeselníci zo Slovenska, Česka, Poľska a Bulharska v približne 80 stánkoch. „Návštevníkov počas oboch dní v nočných hodinách opäť ohúri videomapping. Medzi nové interaktívne časti programu budú tento rok patriť digitálne grafity a laserová harfa,” upozornila na záver Kamenická.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Meteorológovia po júni i júli zaznamenali 35-stupňové dni aj v auguste
<< predchádzajúci článok
Štatistici: Spotrebiteľské ceny sa v júli 2019 zvýšili o 2,9 %

Dni Majstra Pavla vyvrcholia 17. ročníkom Tajomnej Levoče - diskusné fórum čitateľov