Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

03. decembra 2018

Do primátorského kresla v Prievidzi opäť zasadla Katarína MacháčkováKatarína Macháčková, archívna snímka.Zdieľať
Katarína Macháčková, archívna snímka. Foto: TASR Dano Veselský
 
Prievidza 3. decembra (TASR) - Do primátorského kresla v Prievidzi opäť zasadla Katarína Macháčková (Spolu-občianska demokracia). Staronová primátorka, ktorá metropolu hornej Nitry povedie tretie volebné obdobie po sebe, v pondelok zložila na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) svoj sľub. Ten zložili mestskí poslanci, ktorí budú nasledujúce štyri roky hájiť záujmy obyvateľov.


"Prievidzu čakajú veľké projekty, o ktorých sme hovorili, deviata koľaj, budovanie vnútrobloku na sídlisku, budovanie cyklotrasy, ďalšia rekonštrukcia materskej škôlky, budovanie obchvatu, dokončenie rekonštrukcie futbalového štadiónu. Myslím, že máme pripravených veľa zaujímavých, pekných projektov a verím, že jedným slovom sa dá povedať, že Prievidzu čaká obdobie rozmachu," načrtla Macháčková.

Mesto sa podľa nej tiež bude snažiť vytvárať podmienky pre mladé rodiny, to považuje za prioritu, lebo chce, aby sa tam mladí ľudia postupne vrátili, teda tí, ktorí odišli a tí, ktorí tam sú, aby z mesta neodchádzali. "Preto chceme pokračovať v budovaní nájomných bytov, chceme riešiť výstavbu jaslí, detský plavecký bazén, aby sme sa stali atraktívnym miestom pre život," doplnila s tým, že samospráva sa chce tiež naďalej aktívne podieľať na transformácii regiónu z uhoľného priemyslu.

Spolu-občianska demokracia bude mať v 25-člennom prievidzskom mestskom parlamente 15 poslancov, päť poslancov bude mať koalícia SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina a Progresívne Slovensko (PS). Nezávislí poslanci budú štyria a jedného poslanca bude mať koalícia Smer-SD, SNS a Strana zelených (SZ). V 25-člennom MsZ je 15 poslancov, ktorí tam pôsobili už v minulom volebnom období. "Ja sa veľmi teším, že nastala istá obmena v zastupiteľstve, že prišli mladší ľudia, verím, že prinesú novú energiu, nový náboj. Zároveň považujem za veľmi dobré spojenie mladosti a skúsenosti, čiže kombináciu tých, ktorí už pracovali a nových, ktorí prišli," ozrejmila Macháčková. Zároveň podľa svojich slov vyzvala a poprosila zvolených poslancov k spolupráci. Ja si myslím, že aj to predchádzajúce obdobie ukázalo, že spolupracovať sa dá. Verím, že pôde tohto MsZ sa nebude robiť žiadna politika, ale len práca pre obyvateľov," dodala.

Svojho poslaneckého mandátu sa ešte pred ustanovujúcim zasadnutím vzdal Vladimír Revický a nahradila ho Viera Dušičková. Z ustanovujúceho zasadnutia sa ospravedlnili poslanci Helena Dadíková a Peter Oulehle, tí majú zložiť svoj sľub na ďalšom zasadnutí MsZ.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Prievidzi zjednodušia podávanie žiadostí o dotácie z rozpočtu mesta (2. 12. 2018)
 V prievidzskom zastupiteľstve bude mať väčšinu poslancov SPOLU (11. 11. 2018)
 Prievidzu povedie aj nasledujúce štyri roky KATARÍNA MACHÁČKOVÁ (11. 11. 2018)
 Dodávky už nezaparkujú ani na sídliskách Píly a Necpaly v Prievidzi (3. 11. 2018)
 Prievidza: Prievidzský futbalový štadión zrekonštruujú za 1,23 milióna eur (23. 10. 2018)
 V Prievidzi začali rekonštruovať komunikácií za skoro 1,6 milióna eur (5. 10. 2018)
 Video: Časť autobusovej stanice v Prievidzi prejde rekonštrukciou (25. 9. 2018)
 Prievidza chce zriadiť jasle, žiadať na ne bude mimorozpočtové zdroje (24. 9. 2018)
 Zaplatiť za parkovanie v Prievidzi budú môcť vodiči aj cez mobilnú aplikáciu (24. 9. 2018)
 V Prievidzi začali stavať podzemné kontajnery (11. 9. 2018)nasledujúci článok >>
Primátor Nitry M. Hattas neplánuje na radnici personálne čistky
<< predchádzajúci článok
Japonský výrobný sektor spomalil rast na vyše ročné minimum

Do primátorského kresla v Prievidzi opäť zasadla Katarína Macháčková - diskusné fórum čitateľov