Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

25. februára 2021

Do Trnavy sa vrátia zdieľané elektrobicykle, dodržiavanie opatrení necháva na používateľochMesto Trnava vráti od pondelka 1. marca do ulíc zdieľané elektrobicykle. Využívať ich môžu doterajší používatelia, ďalší sa zatiaľ pridávať nemôžu. Na registráciu nových používateľov je podľa ...Zdieľať
88118494_190889022323997_3366329370137329664_o 676x450 25.2.2021  - Mesto Trnava vráti od pondelka 1. marca do ulíc zdieľané elektrobicykle. Využívať ich môžu doterajší používatelia, ďalší sa zatiaľ pridávať nemôžu. Na registráciu nových používateľov je podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej potrebná osobná návšteva Mestského úradu v Trnave, ten je však v aktuálnom období pre verejnosť zatvorený.


Trnava má k dispozícii viac ako sto elektrobicyklov, ich požičanie je na prvých pätnásť minút zadarmo, po ich uplynutí je spoplatnené podľa cenníka. V tomto roku sa v cenníku zmenila výška poplatku za odstavenie elektrobicykla mimo stanice z 0,50 eura na jedno euro, ostatné položky zostali nezmenené. Kredit, ktorý zaregistrovaným používateľom Trnavského bikesharingu zostal z vlaňajška, sa im automaticky prenesie do tejto sezóny. Pokiaľ je vo výške aspoň jedného eura, nie je potrebné platiť tohtoročný sezónny poplatok vo výške 20 eur.

Dodržiavanie hygienických opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 ponecháva radnica podľa Majtánovej na používateľoch zdieľaných elektrobicyklov. Mesto Trnava ako prevádzkovateľ bikesharingu nedokáže zabezpečiť každodennú dezinfekciu všetkých bicyklov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do Trnavy sa vrátia zdieľané elektrobicykle, dodržiavanie opatrení necháva na používateľoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európskych lídrov trápi pomalé tempo očkovania, spoločne hľadajú možnosti zlepšenia situácie
<< predchádzajúci článok
Do sčítania obyvateľov sa zapojili už viac ako dva milióny ľudí, formulár sa vypisuje aj za deti

Do Trnavy sa vrátia zdieľané elektrobicykle, dodržiavanie opatrení necháva na používateľoch - diskusné fórum čitateľov