25. novembra 2009

Dobrí anjeli Košice zdolali aj poľský Gorzów

Basketbalistky úradujúceho slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice získali vo svojom stredajšom piatom vystúpení v základnej C-skupine Euroligy žien už svoje druhé víťazstvo, keď na palubovke v ...

KOŠICE 25. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky úradujúceho slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice získali vo svojom stredajšom piatom vystúpení v základnej C-skupine Euroligy žien už svoje druhé víťazstvo, keď na palubovke v domácej Infinity Aréne zvíťazili nad poľským vicemajstrom 70:65 (33:31). Výnimočný výkon predviedla McCoughtryová, ktorá nastrieľala 25 bodov a doskočila 8 lôpt. Zverenky Štefana Sviteka sa tak v tabuľke C-skupiny prebojovali už na postupové 3. miesto. O týždeň v stredu 2. decembra privítajú Dobrí anjeli opäť na domácej palubovke o 19.00 h maďarského šampióna zo Šopronu, ktorému budú vracať prehru 63:74 z úvodného kola Euroligy.

C-skupina:

Dobrí anjeli Košice - KSSSE AZS-PWSZ Gorzów 70:65 (17:20, 16:11, 24:18, 13:16)

Zostava a body Košíc: McCoughtryová 25, Dupreeová 13, Toddová-Fröhlichová 11, Hricková 4, Čarnoká 0 (Michulková 11, Kostakiová 5, Kupčíková 1, Vacková 0, Kováčová 0)
Najviac bodov Gorzówa: Sapovová 15, Richardsová 12, Ďureková 11
TH: 18/11 - 19/13, fauly: 21 - 21, trojky: 3 - 6, rozhodovali: Glišič (Srb.), Boženar (Ukr.) a Vukanovič (Srb.), 1800 divákov

Hneď od úvodu bol zápas vyrovnaný. V 4. min bol stav 7:6, no o tri minúty neskôr domáce odskočili svojim súperkám na 13:9. Prvú štvrtinu však po úspešnej trojke v závere vyhrali Poľky. V úvodnej minúte druhej časti hry odskočili hostky na 22:17, čo Košičanky zmobilizovalo a v 13. min po koši Fröhlichovej bolo skóre 24:24. Postupne začínali preberať opraty zápasu domáce a vytvárali si náskok, no poľský súper sa nevzdával a v 26. min bol stav opäť vyrovnaný (46:46). O všetkom sa preto rozhodovalo v poslednej štvrtine. Kostakiová najskôr upravila na 59:49, potom však nasledovala osembodová šnúra poľského tímu. To znovu prebralo domáci kolektív, ktorí v 36. min vyhrával o osem bodov (66:58). Tento náskok sa napokon ukázal ako rozhodujúci.

Štefan Svitek (tréner tímu Dobrí anjeli Košice): "Zápas sa lámal v tretej štvrtine, keď sme od súperiek bodovo odskočili. No aj keď sme si vytvorili náskok, často sme strácali lopty a tým sme držali Poľky na nohách. O našom víťazstve rozhodla väčšia psychická pohoda. Súper hral veľmi agresívne, niekedy až za hranicou povoleného. Uspokojilo ma víťazstvo a niektoré okamihy v našej hre."

Ďalšie výsledky 5. kola C-skupiny:

ZVVZ USK Praha (ČR) - MKB Euroleasing Šopron (Maď.) 98:75 (21:22, 29:13, 22:18, 26:22)