Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2024

Dobrovoľníci zbierajú peniaze na 35 námorných dronov Sea Baby, prvý milión hrivien mali za šesť minút (video)Ukrajinská platforma United24 spolu s ďalšími dobrovoľníkmi chce vyzbierať 297,5 milióna hrivien na výrobu 35 námorných dronov Sea Baby. Viac o téme: Vojna na ...Zdieľať
dron sea baby 676x378 22.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská platforma United24 spolu s ďalšími dobrovoľníkmi chce vyzbierať 297,5 milióna hrivien na výrobu 35 námorných dronov Sea Baby.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ide o prvú zbierku na legendárne člny, ktorými Ukrajinská bezpečnostná služba zasiahla Kerčský most na Kryme, ako aj deväť ruských plavidiel,“ uviedli predstavitelia platformy United24. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Podľa ukrajinského ministra pre digitálnu transformáciu Mychajla Fedorova prvý milión sa podarilo vyzbierať za 6 minút. V priebehu hodiny sa suma zvýšila na 20 miliónov hrivien.Cena jedného dronu Sea Baby je 8,5 milióna hrivien. Plavidlo môže niesť 850 kilogramov výbušnín, jeho maximálna rýchlosť je 90 km/h a dosah tisíc kilometrov.

(1 EUR = 41,73 UAH)Zdroj: SITA.sk - Dobrovoľníci zbierajú peniaze na 35 námorných dronov Sea Baby, prvý milión hrivien mali za šesť minút (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šimkovičová tvrdí, že počas jej zahraničnej cesty „nevypili bar“, nenavštívili žiadne pláže ani obchody
<< predchádzajúci článok
Väznený opozičný ruský predstaviteľ Kara-Murza vyzval ľudí, aby sa po Navaľného smrti nevzdávali