Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2021

Dôchodkyňa z Bratislavy naletela „synovcovi“ a prišla o takmer 10-tisíc eurPodvodník pripravil dôchodkyňu z Bratislavy o úspory vo výške 9 500 eur. Ako na sociálnej sieti informuje bratislavská krajská polícia, ...Zdieľať
10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Podvodník pripravil dôchodkyňu z Bratislavy o úspory vo výške 9 500 eur.


Ako na sociálnej sieti informuje bratislavská krajská polícia, doposiaľ neznámy páchateľ v utorok 8. júna krátko po 18:00 telefonicky kontaktoval 77-ročnú ženu na pevnú linku a predstavil sa ako jej synovec. „Pod zámienkou kúpy motorového vozidla od nej požadoval požičanie finančnej hotovosti vo výške 9 500 eur," uviedla polícia.

Seniorka zo svojho účtu previedla bankovým prevodom požadovanú hotovosť podľa pokynov volajúceho. Až keď telefonicky kontaktovala svojho skutočného synovca, zistila, že išlo o podvod.

Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V začal trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu. Páchateľovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dôchodkyňa z Bratislavy naletela „synovcovi“ a prišla o takmer 10-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zbor väzenskej a justičnej stráže mení postupy pri schvaľovaní telefonátov a návštev v kolúznej väzbe
<< predchádzajúci článok
Marx chcel prevziať zodpovednosť za sexuálne zneužívanie v cirkvi, ale pápež jeho rezignáciu neprijal

Dôchodkyňa z Bratislavy naletela „synovcovi“ a prišla o takmer 10-tisíc eur - diskusné fórum čitateľov