Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. mája 2021

Dotácie pre najmenej rozvinuté okresy neboli na skutočný rozvoj, Za ľudí hovorí o plátaní dierDotácie na podporu najmenej rozvinutých okresov boli prideľované bez jasných podmienok. Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) to uviedol v správe o výsledkoch kontrolnej činnosti NKÚ za rok 2020, ktorú v Národnej ...Zdieľať
img_3835_copy 676x451 6.5.2021  - Dotácie na podporu najmenej rozvinutých okresov boli prideľované bez jasných podmienok. Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) to uviedol v správe o výsledkoch kontrolnej činnosti NKÚ za rok 2020, ktorú v Národnej rade SR (NR SR) prezentoval jeho predseda Karol Mitrík.

Netransparentné prideľovanie dotáciíV tlačovej správe o tom informovalo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

V rokoch 2016 až 2019 boli štátne dotácie na podporu rozvoja najmenej rozvinutých okresov prideľované netransparentne a bez podmienok vytvárať pracovné miesta. Financovali sa nevyužiteľné stavebné dokumentácie a celý proces bol byrokraticky náročný. Tieto peniaze sa vo väčšine prípadov nevyužívali na rozvoj.

Väčšia finančná podpora po novele


Príkladom sú projekty ako domy smútku, opravy múrov na cintorínoch, oprava striech obecných úradov či rekonštrukcia fasád a výmena centrálneho kúrenia v hoteloch. Plátanie dier a nie skutočný rozvoj,“ povedal poslanec NR SR Vladimír Ledecký (Za ľudí).

Ten ešte ako štátny tajomník na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI SR) vypracoval s tímom novelu zákona, ktorá zapracováva všetky zistenia NKÚ. Ledecký preto očakáva, že dôjde k jej schváleniu a zároveň aj väčšej finančnej podpore najmenej rozvinutých regiónov Slovenska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dotácie pre najmenej rozvinuté kresy neboli na skutočný rozvoj, Za ľudí hovorí o plátaní dier © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pokračovanie Bročku môže byť pre Trnavu fatálne, vymeniť ho chce advokát Galbavý
<< predchádzajúci článok
Česko umožní voľný vstup zaočkovaným osobám, rovnaké podmienky očakáva od Slovenska

Dotácie pre najmenej rozvinuté okresy neboli na skutočný rozvoj, Za ľudí hovorí o plátaní dier - diskusné fórum čitateľov