Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

03. januára 2018

DRAHÁ KRÁDEŽ ALKOHOLU: V Kodani ukradli fľašu vodky za milión eurFľašu vodky, patriacu k najdrahším na svete, ukradli v dánskej metropole Kodaň. Ide o vzácnu vodku značky Russo-Baltique s hodnotou 1,3 milióna dolárov (približne ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič
 
Kodaň 3. januára (TASR) - Fľašu vodky, patriacu k najdrahším na svete, ukradli v dánskej metropole Kodaň. Ide o vzácnu vodku značky Russo-Baltique s hodnotou 1,3 milióna dolárov (približne milión eur), oznámil vlastník veľkej zbierky vodiek Brian Engberg.


Kodanská polícia v stredu potvrdila, že v prípade bolo podané trestné oznámenie. Engberg zverejnil na sociálnej sieti fotografiu fľaše a zábery z bezpečnostnej kamery, ktoré zachytávajú mladého muža s čapicou a zahalenou tvárou.

Majiteľ pre televíziu TV2 povedal, že drahá fľaša nie je poistená. Jej cena je taká vysoká aj preto, že pozostáva z približne troch kilogramov zlata a troch kilogramov striebra. Engberg ju dostal ako výpožičku od závodu Dartz v Rusku. Fľašu podľa neho bolo možné vidieť aj v televíznom seriáli House of Cards (Domček z kariet).
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nahnevaný pasažier svojsky vystúpil z lietadla. Vyskočil na krídlo
<< predchádzajúci článok
Herečka a speváčka Jane Birkin vystúpi v Bratislave

DRAHÁ KRÁDEŽ ALKOHOLU: V Kodani ukradli fľašu vodky za milión eur - diskusné fórum čitateľov