Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. apríla 2024

Dronová koalícia pre Ukrajinu vyzbierala viac ako pol milióna eur. Toto je len začiatok, povedal SprūdsKoalícia na nákup dronov pre Ukrajinu, ktorú spoločne vedú Veľká Británia a Lotyšsko, už vyzbierala viac ako 500 miliónov eur. Uviedol to na mikroblogovacej sietiZdieľať
us_latvia_18431 676x450 25.4.2024 (SITA.sk) - Koalícia na nákup dronov pre Ukrajinu, ktorú spoločne vedú Veľká Británia a Lotyšsko, už vyzbierala viac ako 500 miliónov eur. Uviedol to na mikroblogovacej sieti X lotyšský minister obrany Andris Sprūds.


Dánsko a Holandsko ohlásili spoločný nákup bezpilotných lietadiel pre Ukrajinu v hodnote 400 miliónov eur, čo je zatiaľ najväčší príspevok pre koalíciu, konštatoval Sprūds.

Dodal, že napríklad Kanada na drony pre Kyjev vyčlenila 70 miliónov eur, Litva 3 milióny a Lotyšsko takmer 10 miliónov eur.

Viac o téme: Vojna na UkrajineToto je len začiatok. Aktívne rokovania s ostatnými krajinami dronovej koalície pokračujú,“ dodal Spruds.

Koalícia dronov vznikla v januári s cieľom posilniť ukrajinský arzenál bezpilotných lietadiel.Zdroj: SITA.sk - Dronová koalícia pre Ukrajinu vyzbierala viac ako pol milióna eur. Toto je len začiatok, povedal Sprūds © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezerajme zdrojový kód a nie citlivé údaje, vyzýva združenie. Na posúdenie činnosti nepotrebuje Fico vidieť obsah spisov
<< predchádzajúci článok
Attila Végh prišiel už o troch sponzorov. Prečo firmy rušia spolupráce so známymi influencermi?