Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

31. januára 2019

Drony zbavujú Bangkok prachu v ovzdušíLetka dronov, cisternové vozidlá a malé lietadlá rozprašovali vo štvrtok vodu, aby aspoň sčasti odstránili prach v okolí thajského hlavného mesta Bangkok. Tamojší guvernér ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
 
Bangkok 31. januára (TASR) - Letka dronov, cisternové vozidlá a malé lietadlá rozprašovali vo štvrtok vodu, aby aspoň sčasti odstránili prach v okolí thajského hlavného mesta Bangkok. Tamojší guvernér zároveň pozval kritikov svojich opatrení, aby prišli s návrhmi na zlepšenie kvality ovzdušia v metropole.


Namerané nezdravé hodnoty znečisťujúcich látok v ovzduší prinútili úrady, aby nariadili zatvorenie škôl v meste, a to od stredy na zvyšok týždňa. Ministerstvo pre verejné zdravie zároveň odporučilo obyvateľom, aby nevykonávali aktivity na otvorenom priestranstve, informovala agentúra AP.

Guvernér Bangkoku, policajný generál Asavin Kvanmuang, vo štvrtok vyhlásil, že drony nie sú dlhodobým riešením, ale podľa jeho názoru pomôže každá možná snaha.

Na raňajšej tlačovej konferencii povedal, že kritici označili použitie dronov za nezmyselné opatrenie slúžiace len na upokojenie verejnosti. Dodal však, že by ho kritizovali, aj keby neurobil nič.

Asavin vyzval odborníkov zo súkromnej sféry a vedcov, aby sa s ním podelili o svoje nápady na zlepšenie situácie. A vyhlásil: "Vy, ktorí ste erudovaní v tejto záležitosti, nehovorte názory iným, povedzte ich mne."

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komiks Uletenci približuje osud piatich utečencov žijúcich v SR
<< predchádzajúci článok
SLOVENČINA: Pre a proti alebo za a proti?

Drony zbavujú Bangkok prachu v ovzduší - diskusné fórum čitateľov