23. marca 2008

Druhá výhra Slovana v semifinálovom zápase play off Slovnaft extraligy na domácom ľade

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom piatom semifinálovom zápase play off Slovnaft extraligy na domácom ľade nad Duklou Trenčín 5:2 a upravili stav série na 2:3. Domáci si možnosť ...

BRATISLAVA 23. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom piatom semifinálovom zápase play off Slovnaft extraligy na domácom ľade nad Duklou Trenčín 5:2 a upravili stav série na 2:3. Domáci si možnosť predčasného konca série po troch predchádzajúcich prehrách nepripúšťali a najmä v prvej a tretej tretine boli pánmi na ľade. V poradí šiesty zápas, v ktorom bude mať Dukla druhý mečbal, sa hrá v utorok 25. marca v Trenčíne. Dukla pricestovala do Bratislavy na Veľkonočnú nedeľu bez brankárskej jednotky i dvojky Vladimíra Kováča (zranenie) a Miroslava Hálu (choroba). Šancu preto dostal málo skúsený Adam Fumač, na lavičke bol pripravený junior Matej Golan. Gólman Dukly Fumač sa v tejto sezóne objavil v extralige iba na desať minút, v Samsung Arene ho čakal krst ohňom. Slovan aj Trenčín ukázali silu najmä počas svojich prvých presiloviek. Domáci využili svoje úvodné tri početné výhody v prvej tretine, hostia mali stopercentnú úspešnosť z prvých dvoch presiloviek, ktoré hrali v druhej časti hry. Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 5. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:2 (4:0, 0:2, 1:0) - stav série 2:3 Góly: 10. Döme (Kapuš, Uram), 11. Kuľha (Kapuš, Hujsa), 13. Pavlas (Kuľha), 15. Hujsa (Lažo, Pavlas), 44. Hujsa (J. Kováčik) - 26. Homer (Křetinský), 38. Malinský (Hanzal, V. Nemec) Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Kubuš - Gašparík, Valach, 7561 divákov V 4. min si Kuľha bekhendom položil Fumača na ľad, blafák však skončil na žŕdke. V 8. min trafil konštrukciu bránky aj zabudnutý Nemec. Slovanu potom stačilo 5 minút a 22 sekúnd, aby získal štvorgólový náskok. V 10. min zlomil Uram na modrej pri presilovke hokejku, puk sa však dokĺzal k bránke, kde ho upratal do siete Döme. O minútu neudržal Fumač v lapačke tvrdú strelu Kapuša spomedzi kruhov a Kuľha zvyšoval na 2:0. Druhé vylúčenie Fatyku v zápase potrestal od modrej Pavlas, v 15. min zvyšoval na 4:0 Hujsa. V druhej dvadsaťminútovke domáci prestali korčuľovať, poľavili v koncentrácii, robili chyby a pred Fumača sa prakticky nedostávali. Hostia využili dve presilové hry na skorigovanie. V 24. min ešte za rovnovážneho stavu Král netrafil prázdnu bránku, no o dve minúty potrestal Uramov faul kolenom už po 9 sekundách strelou od modrej Homer. Až piata presilovka v zápase sa skončila bez gólu, skórovať v nej mohli hostia, keď Kollár po Pardavého prihrávke trafil žŕdku. V 38. min vyšla Dukle ďalšia presilovka, nepokrytý Malinský z ľavého kruhu mal uľahčenú úlohu. Slovan prišiel na ľad v tretej tretine vymenený, začal opäť súpera napádať a zatlačil ho do defenzívy. Po sérii šancí všetkých troch útokov sa ujala až Hujsova dorážka. Za stavu 5:2 skončil na ľade "rybací" pozdrav z hľadiska a domáci po ňom pokračovali vo zvýšenom nasadení. Po chybe obrany však mohli inkasovať, tiesnený Král z dobrej pozície netrafil. Trenčín potom už tretiu presilovku v zápase nevyužil, rovnako neuspel ani Slovan v minútu a štvrť trvajúcej hre piatich proti trom, keď hráči kombinovali skôr na krásu ako na efekt. V závere sa už skóre nemenilo. Séria sa sťahuje do Trenčína, kde budú mať domáci druhý mečbal. SITA