Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Reality show

16. septembra 2005

Druhé kolo SuperStar -hrozí stomiliónová pokuta!Slovenskej televízii hrozia pokuty až do výšky 100 miliónov korún! Takúto obavu vyslovil člen Rady STV Bohumír Bobocký počas jej rokovania.Zdieľať
STV sa totiž rozhodla vysielať aj druhú sériu Slovensko hľadá SuperStar prerušenú na tri série, pričom v prestávkach bude reklama. Rada pre vysielanie a retransmisiu za takéto vysielanie prvej časti dala STV pokuty v súhrnnej výške 6,5 milióna korún. Keby sa pokuty udeľovali za každé vysielanie aj reprízu, tak by celková výška mohla dosiahnuť spomínanú stomiliónovú sumu.
„U pána generálneho riaditeľa STV sme si už zvykli na to, že jeho právny výklad je iný ako výklad všetkých ostatných,“ uviedla poslankyňa SDKÚ Eva Rusnáková. „Je to arogancia voči občanom, pretože oni sa budú na pokuty skladať prostredníctvom daní a koncesionárskych poplatkov,“ dodal poslanec Smeru Dušan Čaplovič. STV sa proti prvej miliónovej pokute odvolala a čaká sa na súdne rozhodnutie. Rybníčkov prísľub, že berie na seba zodpovednosť za ďalšie sankcie za SuperStar označila Rusnáková za smiešny, pretože predstaviteľ verejnoprávnej inštitúcie nemôže byť hmotne postihovaný za škody, ktoré svojimi rozhodnutiami spôsobí. „Zdá sa, že tie pokuty pre STV sú ešte stále príliš nízke, takže sa darí ospravedlňovať porušovanie zákona finančným prínosom,“ nazdáva sa Rusnáková. „Takéto vyhlásenia môže Rybníček dávať len preto, lebo je patová situácia,“ dodáva Čaplovič. Podľa neho si však riaditeľ STV „prihrieva“ situáciu medzi poslancami tak, že najbližšie rokovanie mediálneho výboru NR SR môže vyústiť do návrhu novelizovať zákon o STV tak, aby parlament získal možnosť Rybníčka odvolať. 
Alena Gottweisová

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dinosaury z Mexika vzrušujú
<< predchádzajúci článok
Veľký brat vás potrebuje už túto nedeľu!