01. augusta 2013

Dubovcová s Nestarcou po druhej výhre do 1. kola

Ilustarčné Foto: TASR/Dušan Hein
Klagenfurt 1. augusta (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale zvíťazili v rakúskom Klagenfurte v poslednom zápase H-skupiny nad Nadine Zumkehrovou a Joanou Heidrichovou 2:0.

Slovenky nasadené ako číslo osem zdolali papierovo druhý najsilnejší pár skupiny za 35 minút a postúpili tak zo skupiny do 1. kola s druhého miesta. Rozhodlo sa o tom v paralelne hranom zápase, v ktorom Grékyne Vasiliki Arvanitová, Panagiota Karagnoutivová vyhrali po veľkom boji za 59 minút nad Tanjou Goricanecovou a Tanjou Hüberliovovu 2:1. Práve s gréckym párom prehrali Slovenky hneď v prvom zápase po vyrovnanom priebehu 0:2, keď oba sety sa skončili na -23.

Dubovcová s Nestarcovou v prvom sete viedli 5:2, 6:3 a 7:4. Súperkám sa ale podarilo otočiť na 8:9 a až do stavu 12:12 to bolo vyrovnané. Potom sa slovenským hráčkam podarilo odskočiť na 18:12 a za stavu 20:15 využili druhý setbal, keď Zumkehrovej odpískal rozhodca dvojdotyk. Aj druhý set mal podobný priebeh (5:2, 6:3, 11:7). Zlom prišiel za stravu 13:12, keď po dvoch útokoch Dubovcovej a jednom jej bloku bolo zrazu 16:12 a set a zápas doviedli do víťazného konca po využitom prvom mečbale za stavu 20:15.

H-skupina:

Natália DUBOVCOVÁ, Dominika NESTARCOVÁ (8-SR) - Nadine Zumkehrová, Joana Heidrichová (9-Švajč.) 2:0 (15, 15), 35 minút

Vasiliki Arvanitiová, Panagiota Karagnoutiová (24-Gr.) - Tanja Goricanecová, Tanja Hüberliová (25-Švajč.) 2:1 (30, -11, 13), 59 minút