31. októbra 2019

Duda prispel gólom k postupu, Bénes skončil v 2. kole Pohára DFB

Ondrej Duda, archívna snímka.

Ondrej Duda, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 31. októbra (TASR) - Slovenský futbalový stredopoliar Ondrej Duda prispel gólom v stredajšom zápase 2. kola Nemeckého pohára gól do siete druholigových Drážďan k postupu jeho Herthy do ďalšej fázy. Hertha doma remizovala 3:3 po predĺžení a uspela v rozstrele z 11 m.

Duda dal gól z penalty v 86. minúte, o dve minúty vystriedal a vzápätí z penalty vyrovnali hostia. V 107. minúte strelil gól hostí Slovinec Luka Stor, ale v 120.+3 minúte vyrovnal Jordan Torunarigha, ktorý nahradil práve Dudu. V rozstrele potom uspeli domáci 5:4. Slovenský obranca Herthy Peter Pekarík presedel duel na lavičke náhradníkov.

Borussia Dortmund otočila doma duel s Borussiou Mönchengladbach a vyhrala 2:1. Za hostí hral do 80. minúty slovenský reprezentant László Bénes.

NBA: Houston zvíťazil vo Washingtone, Harden dal 59 bodov