30. marca 2012

Duel medzi Senicou a Slovanom sa skončil nerozhodne

Výsledok zápasu predohrávky 24. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže. ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:2 (1:2) Góly: 22. Grendel, 67. O. Smetana - 20. Gorosito (z pok. ...

senica slovan BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) - Výsledok zápasu predohrávky 24. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže.

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:2 (1:2)

Góly: 22. Grendel, 67. O. Smetana - 20. Gorosito (z pok. kopu), 40. Diarrassouba, ŽK: 20. Grendel, 52. K. Mészáros, 81. O. Smetana, 90. Halenár - 36. Pedro Leal, 74. Križko, 77. Jaroslav Diviš, 85. T. Kóňa, 90.+ P. Bolek, rozhodujú: Valášek - E. Weiss, Kubačka, 1458 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Pečalka, Jánošík, Kolčák (46. R. Konečný) - Kopúnek - Grendel (46. Milinkovič), Kladrubský, K. Mészáros (87. Szarka) - Halenár, O. Smetana
Senica: P. Bolek - Wijlaars, P. Pavlík, Gorosito, Pedro Leal (90.+ Bolinha) - Strnad - Križko, T. Kóňa, M. Ďurica (74. Kalabiška), Jaroslav Diviš - Diarrassouba (63. Blackburn)

I. polčas

Hoci prvé dve sľubné možnosti na skórovanie si vypracoval Slovan zásluhou Kladrubského a Mészárosa, do vedenia sa dostali hostia, ktorí v 20. min Gorositom premenili pokutový kop.

Seničania sa však zo svojho úspechu dlho netešili, pretože o dve minúty neskôr Grendelov priamy kop preletel cez celú obranu Senice a skončil za chrbtom Boleka. O desať min neskôr, rýchly Bagayoko pred pokutovým územím čisto odzbrojil nabiehajúceho Diarrassoubu, keď mu včas odkopol loptu.

V 38. min ukážkovú strelu Leala z 35 m, Putnocký spod brna vyrazil rukou na rohový kop. Päť minút pred koncom prvého polčasu išli hostia opäť do vedenia, keď Diarrassouba vďaka svojmu dôrazu v šestnástke zvýšil na 2:1 pre Záhorákov.

II. polčas

Hneď po zmene strán Milinkovičovu technickú prihrávku hlavičkoval Mészáros z bezperostrednej blízkosti, no Bolek reflexívne vyrazil pred bránkovou čiarou.

Brankár Senice si poradil aj s ďalšou strelou Mészárosa v 59. min a o šesť min neskôr pohotovo zachránil pred úplne voľným Halenárom. O ďalšiu minútu neskôr obranca Senice Leal bezpečne v poslednej chvíli odkopol loptu z nohy Mészárosa.

Po hodine hry útočník domácich Smetana hlavou minul bránku Senice, keď ho do šance dostal presnou prihrávkou Milinkovič. Tlak Slovana vyvrcholil v 77. min, keď Smetana zblízka vyrovnal na 2:2. Domáci mohli toto stretnutie vyhrať, no to by musel v 74. min Kladrubský premeniť pokutový kop. Jeho strelu z bieleho bodu Bolek ukážkovo vyrazil do bezpečia. Opora hosťujúceho tímu Bolek sa vyznamenal aj v závere stretnutia, keď zneškodnil dva strelecké pokusy domácich hráčov.

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012 po piatkovom zápase 24. kola:

1. MŠK Žilina 23 13 7 3 37:21 46
2. ŠK Slovan Bratislava 24 13 7 4 37:25 46
3. FK Senica 24 11 9 4 32:18 42
4. FC Spartak Trnava 23 12 6 5 30:19 42
5. FC ViOn Zlaté Moravce 23 9 7 7 26:26 34
6. MFK Ružomberok 23 8 8 7 31:24 32
7. AS Trenčín 23 6 9 8 30:33 27
8. FC Nitra 23 5 11 7 22:25 26