26. novembra 2014

Dukla ocenila športovcov, športovkyňou roka je Kuzminová

Olympijská víťazka zo Soči Anastasia Kuzminová sa stala najlepšou armádnou športovkyňou roka 2014. Ocenenia udelili v stredu v Banskej Bystrici. Kuzminovej prinieslo ...

anastasia kuzminova BANSKÁ BYSTRICA 26. novembra (WEBNOVINY) - Olympijská víťazka zo Soči Anastasia Kuzminová sa stala najlepšou armádnou športovkyňou roka 2014. Ocenenia udelili v stredu v Banskej Bystrici.

Kuzminovej prinieslo ocenenie zlato zo Soči

Kuzminová triumfovala v ankete Vojenského športového centra Dukla v kategórii olympijských športov. Na trón ju vynieslo zlato z rýchlostných pretekov na ZOH 2014 i šieste miesto zo stíhacích pretekov. Ďalšími laureátmi v tejto kategórii boli dvaja atléti - kladivárka Martina Hrašnová a chodec Matej Tóth, ktorí vybojovali zhodne strieborné medaily na majstrovstvách Európy v Zürichu.

VŠC Dukla odmenilo aj vodného slalomára Michala Martikána za striebornú medailu z majstrovstiev Európy v Rakúsku v kategórii C1 i celkové víťazstvo v prestížnom Svetovom pohári a jeho kolegu z divokej vody Alexandra Slafkovského za triumf na ME vo Viedni.

Odporúčame aj:

Slovenskí strelci mali úspešný rok, ocenili najlepších

Najúspešnejší slovenský boxer má ponuku na duel v USA

Svitko: Dakar človeka prekvapí vždy

Za bronz na európskom šampionáte v zápasení grécko-rímskym štýlom vo Fínsku získal ocenenie od VŠC Dukla István Lévai, za výsledky na ZOH aj zjazdár Adam Žampa a biatlonová miešaná štafeta Jana Gereková, Anastasia Kuzminová, Pavol Hurajt a Matej Kazár.

VŠC Dukla ocenila aj úspechy v kulturistike

V kategórii neolympijských športov triumfoval vodný motorista Marián Jung. V tomto roku získal až tri zlaté medaily, dve z majstrovstiev Európy a jednu z majstrovstiev sveta. Navyše si doviezol zo svetového šampionátu v USA aj bronz z jazdy na hydropláne.

Ďalšími ocenenými boli dvojnásobná tohtoročná majsterka sveta v kulturistike Jana Purdjaková, vodní slalomári Michal Martikán a Alexander Slafkovský za svetový titul v hliadkach a bronz v tejto neolympijskej disciplíne z európskeho šampionátu, biatlonista Martin Otčenáš, ktorý získal bronz na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v rýchlostných pretekoch na kolieskových korčuliach, a duatlonistka Petra Fašungová za bronzovú medailu z ME.

Osobitnú cenu získal úspech, ktorý nikto nečakal

Rezort obrany SR vyhlásil aj najlepších juniorov z VŠC Dukla, ktorí v tomto roku získali dovedna štrnásť medailí na vrcholných podujatiach. Víťazkou sa stala zjazdová lyžiarka Petra Vlhová za triumf na juniorských majstrovstvách sveta v Jasnej v slalome.

Bez určenia poradia boli ďalej ocenení plavkyňa Barbora Mišendová za zlato a bronz z juniorských ME, vodný slalomár Jakub Grigar, ktorý získal bronzovú medailu na MSJ, rovnaký cenný kov vybojovala aj vodná slalomárka Paulína Matulániová v K1 i zápasník Zoltán Lévai. Osobitnú cenu za najväčší výkonnostný skok - úspech, ktorý sa nečakal, teda titul Skokan roka si prevzala plavkyňa Barbora Mišendová.