10. marca 2012

Dukla podľahla Zlatým Moravciam, Prešov zdolal Trenčín

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2011/12: 1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:0 (1:0) Gól: 11. Katona, ŽK: 37. ...

futbal BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2011/12:

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:0 (1:0)
Gól: 11. Katona, ŽK: 37. Guba, 42. Papaj - 42. Holúbek, 82. Čögley, rozhodovali: Vnuk - D. Hrčka, Lieskovský, 1830 divákov
Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Krajník, Štetina, Krob - P. Petráš - Papaj, Katona, Macko (46. Piter-Bučko), Zošák - Guba (51. Beglaryan, 87. Dolný)
Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek (59. Radovanovič) - Báez (59. S. Štefánik) - L. Peltier, V. Horváth, Salinas (83. Hlohovský), Mazan - Depetris

I. polčas
Domáci hráči sa chceli po minulotýždňovej nešťastnej prehre s Košičanmi revanšovať a konečne na domácom trávniku po dlhšej dobe zvíťaziť. Prvý polčas sa hral v solídnom tempe, s väčšou aktivitou domácich. Ako prví zaútočili Trenčania v 3. min, ale Peltierovu krížnu strelu domáci gólman kryl. O päť minút sa dostali do šance aj domáci, no Kolbasovu tutovku Volešák vyrazil.

Tatran sa dočkal gólu v 11. min, keď Mackovu strelu za chrbát Volešáka tečoval Katona. V 22. min sa dostal Peltier až pred Diviša, ale brankár domácich si uchoval čisté konto. O minútu neskôr z hranice šestnástky vypálil Katona, ale jeho delovka smerovala tesne nad brvno trenčianskej svätyne. Agilný Peltier to skúšal aj v 29. min, keď po Horváthovom priamom kope hlavičkoval tesne nad Divišovu bránku. V 40. min do pokutového územia vbehol Papaj, ale jeho strela minula trenčiansku bránku. Vzápätí na opačnej strane Depetrisova strela spoza šestnástky skončila len na ľavej žrdi domácej bránky.

II. polčas
Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, ale vo finálnej fáze zlyhali. V 62. min sa hosťujúci Salinas dostal až do pokutového územia, ale jeho krížnu strelu vyrazil Diviš na rohový kop. V 65. min sa do vyloženej šance dostal Papaj, ale zoči-voči Volešákovi netrafil bránku.

Tribúny zmĺkli v 71. min, keď sa do šance dostal Depetris, ale jeho nepresná strela išla vedľa pravej žrde Divišovej svätyne. Divákov zdvihol zo sedadiel hosťujúci Radovanovič, keď si v 76. min takmer strelil vlastný gól. V posledných minútach zápasu hostia pritlačili domácich, ale obrana zeleno-bielych tlak ustála. Tatran si po piatich prehrách za sebou pripísal víťazstvo na domácom trávniku.

Hlasy:
Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Dnes sme hrali proti dobrému tímu. Nevyhrali sme už deväť zápasov, a preto si víťazstvo veľmi ceníme. Naši chlapci hrali so srdcom. V druhom polčase bol Trenčín lepším mužstvom, no naši chceli vyhrať a napokon zápas zvládli."
Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Videli sme rušné stretnutie. Nepremenili sme svoje šance a domáci udreli. V druhom polčase sme diktovali tempo hry, ale chýbala nám rozvaha a finálna prihrávka."

FC ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 10. Ľ. Bernáth, ŽK: 44. Pavlenda, 66. Majerník, 90. Orávik - 58. M. Matúš, 77. Považanec, 89. Vajda, rozhodovali: Matúš - Slyško, Petríček, 1530 divákov
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Babic, Paur (86. Brčák), M. Hruška, M. Husár - Candrák (31. Orávik), Ľ. Bernáth (46. Hodek)
Banská Bystrica: Belic - M. Pančík, Gyömbér, Vajda, Savič (73. M. Kuzma) - Brašeň, Považanec (79. Augustín), Marek Hlinka, T. Hučko - Slančík (60. Laksík), M. Matúš

I. polčas
V Zlatých Moravciach sa hral obojstranne ofenzívny futbal. Už v 2. min mali domáci výhodu štandardnej situácie, Hruška spätnou prihrávkou vyzval na strelu Babica, jeho delovka však neprešla až k Belicovi. Prebiehala 10. min, keď Pavlenda našiel Babica, ten posadil parádny center na hlavu Bernátha, ktorý svojím premiérovým gólom v drese ViOnu otvoril gólový účet stretnutia.

V 20. min Pavlovičova prudká strela z priameho kompu z 25 m len tesne minula Belicovu bránku. Po polhodine hry Pančíkov center Hučko hlavou poslal do náručia Kuciaka. V 36. min mohlo byť vyrovnané, Hlinkovu prudkú strelu spoza šestnástky Kuciak v poslednej chvíli odvrátil na rohový kop. Záver prvého dejstva patril Dukle, ale streleckú príležitosť si "vojaci" nevypracovali.

II. polčas
Po zmene strán začali domáci náporom, v 46. min Hruška ponúkol streleckú príležitosť striedajúcemu Hodekovi, ktorý z hranice malého vápna mieril tesne mimo. Vzápätí si obaja úlohy vymenili, ale ani Hruška nemal presnú mušku. V 48. min prišla rýchla kontra domácich, Paur vysunul Husára, ten však premeškal správny okamih na strelu.

V 66. min po faule Majerníka na Matúša mala Dukla výhodu pokutového kopu. Hlinka z bieleho bodu napálil však loptu iba do žrde Kuciakovej bránky. Z následného protiútoku Orávik zoči-voči Belicovi mieril iba do hosťujúceho gólmana. V 78. min Brašeňov center našiel v pokutovom území Matúša, jeho hlavičke do protipohybu chýbali decimetre. Od tohto momentu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, chýbalo iba zakončenie. V závere sa Dukla snažila o vyrovnanie, ale domáci si ustrážili tesné víťazstvo.

Hlasy:
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Dnes sme mali dobrý vstup do stretnutia, keďže sme dali rýchly gól. V druhom polčase bola Dukla lepšia, behavejšia, no nedala penaltu. V Trnava sme hrali lepšie ako dnes, nakoniec sme tam v závere nešťastne prehrali, ale futbal je už taký. Sme vďační za tri body."
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Dnes sme dosiahli najhorší výsledok aký sa len dá. Keď nedáš gól, nemôžeš vyhrať. Tým je povedané všetko."

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 79. Gajdošík, ŽK: 37. Prodanovič, 40. Laštovka, 67. Kabele - 20. Kalabiška, 36. Diarrassouba, 50. Gajdošík, rozhodovali: Horváth - Benko, Kubačka, 1897 divákov
Dunajská Streda: Kučera - Laštovka, J. Marcin, Prodanovič, Urbánek (66. Matúš) - Boya - Kabele (85. Csölle), Lénárth (74. Hanták), Nikolič - Kordič, Delarge
Senica: Bolek - Štepanovský, Gorosito, Gajdošík, Leal - Križko (71. Strnad), Jaroslav Diviš, Kóňa, J. Černý (90. Wijlaars), Kalabiška - Diarrassouba (46. Blackburn)

I. polčas
Prvý polčas na Žitnom ostrove nepriniesol veľa futbalovej krásy. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a diváci videli iba jedinú priamu strelu na bránku. Vicemajster zo Senice si vynútil hernú prevahu a domácej obrane spôsobovali problémy najmä rýchlonohý Diviš a Diarrassouba, ktorých zozadu výborne dirigoval s prehľadom hrajúci Kóňa.

DAC sa spoliehal najmä na nakopávané dlhé lopty smerom na Delarga a vysokého Kordiča. Táto taktika však k úspechu neviedla. V úvode zaujal pokus Kordiča, na ktorý na druhej strane odpovedal hlavičkou Diarrassouba. V 10. min Kabele vybojoval priamy kop, ktorý aj sám zahral, ale z ideálnej parkety namieril na hornú sieť. Po štvrťhodine prišli momenty hosťujúceho tímu, po peknom úniku Diarrassouba unáhlene zakončil do náručia Kučeru.

Vzápätí ušiel po pravom krídle Diviš a jeho spätnú prihrávku do pokutového územia Kalabiška tvrdou strelou poslal nad. V 33. min súboj Delarga s Gajdošíkom v hosťujúcej šestnástke vyvolal vášne publika, ale rozhodca Horváth faul nevidel. Krátko pred odchodom do kabín sa dostal do úniku Delarge, ale jeho krížnu prihrávku pred bránku nemal kto doraziť do siete.

II. polčas
Druhý polčas sa hral vo vyššom tempe a Senica si vytvorila výraznejšiu prevahu. V 52. min mal najväčšiu šancu domáci Nikolič, ktorý Kabeleho center z rohového kopu poslal hlavou tesne nad. Po následnom protiútoku sa dostal do výhodnej streleckej pozície Kalabiška, jeho pokus však obrana zblokovala. V 58. min po obliehaní domáceho pokutového územia vystrihol nožničky Diviš a Kučera mal čo robiť, aby zabránil lopte preniknúť za jeho chrbát.

Po hodine hry Lénárth vybojoval loptu pre Kordiča, ktorý spoza šestnástky vypálil tvrdo vedľa. V 68. min zakončil peknú kombináciu Senice volejom Kóňa a opäť sa zaskvel Kučera. V 79. min Černý zatočil šiesty roh hostí na prednú žrď a Gajdošík hlavou rozhodol o osude troch bodov - 0:1. Onedlho mal Kučera prácu ešte s krížnou strelou Blackburna, domáci gólman sa zapotil aj v 86. min a Strnadovu hlavičku vytesnil spod brvna. V emotívnom závere, keď Kordičov gól neplatil pre ofsajd, si hostia s prehľadom udržali víťazstvo.

Hlasy:
Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Pred týždňom nás tréner Weiss pochválil za sympatický výkon, teraz pán Griga povedal, že sme hrali dobre. Na to som pyšný v mene celého mužstva, ale samozrejme v našej situácii je to pre nás málo. Prvý polčas priniesol taktický boj, s kvalitným súperom sme držali krok. V druhom polčase to už bolo otvorenejšie, hralo sa hore - dole a doplatili sme na jednu chybu pri štandardke. Potom sme vyrovnali a ja ani teraz neviem prečo gól neplatil."
Stanislav Griga (tréner Senice): "Bol to veľmi tvrdý a vyrovnaný zápas. Zo súpera bolo cítiť odhodlanie, hráči Dunajskej Stredy podali výborný výkon. Podarilo sa nám vyhrať šťastným gólom zo štandardky, v kontexte ťažkého týždňa sme radi, že sa nám ho podarilo ukončiť cenným víťazstvom. Bolo to vyrovnané, a tak ako sme vyhrali, sme mohli aj prehrať."