16. apríla 2016

Dunajská Streda doma zdolala Trenčín 1:0

Brankár Trenčína Igor Šemrinec.

Brankár Trenčína Igor Šemrinec. Foto: TASR/Milan Kapusta

Dunajská Streda 16. apríla (TASR) - Od úvodu sa hral opatrný futbal, mužstvá nešli do rizika. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, ale bez výraznejšej šance. O prvú strelu sa postarali Trenčania, keď v 20. minúte poslal loptu vedľa brány Opatovský. Hostia mali loptu viac na kopačkách, ale presadiť sa im nepodarilo. Prvú strelu na Šemrinca vyslal Ľupták v 31. minúte, no letela nad. V 37. minúte sa o rozruch postaral brankár hostí, dlhý center chcel spracovať mimo pokutového územia. Na odrazenú loptu vyštartoval Pačinda, ale do prázdnej brány ju už nestihol dokopnúť.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s dvomi zmenami. V 58. minúte poslal Pačinda dlhý center na Polievku, ktorý mohol postupovať na bránu, ale obrana hostí stihla zakročiť. V 60. minúte "vybuchol" štadión, keď Pačinda peknou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. Vyrovnať mohol v 73. minúte Kalu, ale jeho strela z ľavej strany išla tesne nad bránu Tujvela. Po úvodnom góle boli hostia opäť viac pri lopte, snažili sa tlačiť pred bránu DAC, ale do šance sa nedostali. V 80. minúte poslal Pačinda ideálnu prihrávku na Pollievku, ktorý z ľavej strany postupoval na bránu, strelou však trafil brankára. Následnú dorážku poslal Pačinda nad. Obrovskú šancu spálil na druhej strane Maierhofer, ktorý po centri z ľavej strany hlavou netrafil odkrytú bránu. V 89. minúte prišla ďalšia veľká šanca na strane Trenčína, najprv Berovu strelu vychytal skvele Tujvel, následne Holúbek trafil len žrď.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 1:0 (0:0)
Gól: 60. Pačinda. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Sarr - Guba, Rabiu, 3018 divákov