01. januára 2015

Durant sa úspešne vrátil do kolotoča NBA, Duncan si polepšil

Kevin Durant dosiahol 44 bodov pri svojom návrate po šesťzápasovej pauze a pomohol Oklahome City zdolať v stredajšom stretnutí ...

kevin durant Clevelandu sa bez LeBrona Jamesa nedarí, v závere roka prehral s Milwaukee.NEW YORK 1. januára (WEBNOVINY) - Kevin Durant dosiahol 44 bodov pri svojom návrate po šesťzápasovej pauze a pomohol Oklahome City zdolať v stredajšom stretnutí basketbalovej NBA Phoenix 137:134 po predĺžení.

Durant, ktorého trápil pravý členok, premenil všetkých dvanásť trestných hodov a z poľa mal úspešných 13 z 23 pokusov. Pripísal si aj desať doskokov a sedem asistencií. Oklahoma dohrávala bez Russella Westbrooka, ktorý v závere prvého polčasu musel opustiť palubovku pre dve technické chyby. Do vylúčenia dosiahol Westbrook 20 bodov. "Dnes mi výrazne pomohli spoluhráči, výborne to odbehali a pripravili mi pozície na otvorené strely. Mojou úlohou bolo len zakončovať. Víťazstvo nám veľmi chutí," uviedol Durant.

San Antonio hralo v decembri doma štvrté predĺženie, prvýkrát bolo úspešné, keď zdolalo New Orleans 95:93. Manu Ginobolli dal 26 bodov, z toho sedem v predĺžení. Už z 814. double-double kariéry sa tešil Tim Duncan (16 bodov, 10 doskokov). V historickej tabuľke NBA sa vyrovnal piatemu Karlovi Malonemu.

Clevelandu sa bez LeBrona Jamesa nedarí, v závere roka prehral s Milwaukee 80:98. Hosťujúci Bucks viedli väčšinu stretnutia. James chýba Cavaliers pre problémy s ľavým kolenom. V zostave Clevelandu absentoval pre zranenie chrbta aj Kevin Love. Už štrnástykrát v sezóne prekonal James Harden z Houstonu hranicu 30 bodov, čím je najlepší v tejto štatistike v lige. V stredu pomohol najlepší strelec súťaže 36 bodmi k výhre nad Charlotte 102:83. New York Knicks zakončil rok 2014 deviatou prehrou v rade, keď prehral na palubovke Los Angeles Clippers 78:99.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

Boston - Sacramento 106:84 (23:19, 26:20, 28:22, 29:23)
Najviac bodov: Sullinger 20, Olynyk 15, Crowder 12 - Collison a Landry po 14, McLemore 12

Indiana - Miami 106:95 (20:24, 22:27, 36:19, 28:25)
Najviac bodov: Miles 25, G. Hill 20, Watson 11 - Wade 20, Bosh 18, Deng 15

Los Angeles Clippers - New York 99:78 (29:21, 21:19, 24:18, 25:20)
Najviac bodov: Redick 20, D. Jordan 14, Griffin 13 - Anthony 19, Progioni a Bargnani po 9

Cleveland - Milwaukee 80:96 (18:31, 29:21, 7:19, 26:25)
Najviac bodov: Irving 25, Dellavedova 11, T. Thompson a Waiters po 10 - Knight 26, Mayo 15, Antetokounmpo 14

Houston - Charlotte 102:83 (23:25, 24:20, 29:23, 26:15)
Najviac bodov: Harden 36, Beverley 14, Motiejunas 12 - Kidd-Gilchrist a Henderson po 16, K. Walker 12

San Antonio - New Orleans 95:93 po predĺžení (17:14, 21:14, 24:32, 22:24 - 11:9)
Najviac bodov: Ginobilli 26, Duncan 16, Belinelli 10 - Davis 21, Anderson 18, Evans 15

Oklahoma - Phoenix 137:134 po predĺžení (30:29, 34:33, 36:32, 28:34 - 9:6)
Najviac bodov: Durant 44, Westbrook 20, Ibaka 15 - Bledsoe 29, Morris 25, Dragič 21