14. novembra 2011

Dvadsaťjednotka prehrala vo Francúzsku

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo svojom štvrtom vystúpení v 9. skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 spomenutej vekovej kategórie s francúzskymi rovesníkmi na ...

lopta ANGERS 14. novembra (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo svojom štvrtom vystúpení v 9. skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 spomenutej vekovej kategórie s francúzskymi rovesníkmi na ich pôde 0:2 (0:1). Úvodný presný zásah pondelňajšieho priameho duelu o post lídra v skupine zaznamenal v 33. min hlavou obranca FC Porto Eliaquim Mangala. Po zmene strán prikrášlil víťazstvo favorita Raphael Varane z Realu Madrid.

Francúzi majú po piatich zápasoch na konte maximálny možný počet bodov a sú lídrami skupiny, môžu sa navyše pochváliť nulou v kolónke inkasovaných gólov. Zverenci Ivana Galáda zaznamenali po troch víťazstvách prvú prehru a po štyroch zápasoch im patrí druhá priečka, keď doteraz nazbierali deväť bodov. Zásahy francúzskych hráčov boli vôbec prvými v slovenskej sieti v prebiehajúcej kvalifikácii.

Francúzsko "21" - Slovensko "21" 2:0 (1:0)
Góly: 33. Mangala, 64. Varane, ŽK: 23. Guilavogui - 36. J. Greguš, 68. Bajza, rozhodovali: Soares (Potug.)

Francúzsko "21": Ahamada - Corchia, Mavinga, Varane, Mangala - Guilavogui, Cabella (55. Sanogo), Coquelin (77. Stambouli) - Sunu, Bulot (73. Pajot) - Lacazette
Slovensko "21": Bajza - Pauschek, R. Pillár, T. Košút, Čonka - J. Greguš (82. Paur), F. Kiss (86. Marek Hlinka) - Mak, Lalkovič (55. R. Valenta), Vavrík - Šimonek

V úvodných minútach mali viac z hry, podľa predpokladov, Francúzi. V 6. min sa po umne zahratom priamom kope dostával do šance Lacazette, tiesnený ale nedokázal zakončiť presne. Na dlhé minúty išlo o jedinú sľubnú príležitosť zápasu. Domáci nedokázali zo svojej hernej prevahy vyťažiť čistú šancu, neujali sa ani ojedinelé prejavy ofenzívnej aktivity Galádových zverencov. Na konci druhej desaťminútovky sa takmer do ideálnej pozície preštrikoval Bulot, so svojimi kľučkami to však prehnal, sám sa vytlačil do ostrého uhla a jeho nevýrazné zakončenie Bajza bez problémov kryl. Onedlho sa cez dvoch zadákov "Les Bleuets" nepretlačil do individuálneho úniku Mak. V 27. min sa mohli otvoriť skóre mladí Slováci, Gregušovu strelu však domáci zblokovali a Lalkovič následne nezmestil svoju strelu do priestoru troch žrdí. V 33. min skóroval Mangala, ktorý sa presadil hlavou po rohovom kope. Do polčasovej prestávky sa už nič vážne nestalo.

Po zmene strán mohol agilný Bulot zvýšiť na 2:0, musel by však namieriť presnejšie k pravej žrdi. V 54. min neuspel ani Sunu, čo mohol vzápätí potrestať Mak. Hráč nemeckého Norimbergu sa obtočil okolo autora gólu Mangalu, jeho prihrávku však odvrátila francúzska defenzíva na roh. Zo štandardnej situácie sa mohlo zrodiť vyrovnanie, lopta sa ale zaplietla Slovákom medzi nohy. V 63. min sa vyznamenal Bajza, ktorý vyškriabal hlavičku Sanoga na roh. Z následného rohu však stopér Realu Madrid Varane hlavou nekompromisne zvýšil - 2:0. V 68. min zasiahol Bajza v pokutovom území nohu prenikajúceho Sanoga, rezultátom bola penalta a žltá karta pre slovenského gólmana. Loptu si na biely bod postavil Guilavogui, no minul. V zostávajúcom priebehu zaujal ešte Makov prienik a pád v šestnástke bez efektu pokutového kopu a viacero nevyužitých francúzskych príležitostí na zveľadenie skóre. Desať minút pred koncom sa traja hráči domáceho výberu prezentovali peknou kombinačnou akciou napriek presile brániacich hráčov, ale tretí zásah nepridali. V 85. min ušetril Slovákov debaklu ich najlepší hráč Bajza, ktorý vyboxoval "gólovú" strelu Sanoga. V samom závere prišli "galádovci" o kapitána Filipa Kissa, ktorý opustil ihrisko s podozrením na zranenie.

Súhrn výsledkov pondelkových stretnutí kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2013 hráčov do 21 rokov do Izraela:

1. skupina:
Grécko "21" - Bosna a Hercegovina "21" 0:1 (0:0)

5. skupina:
Chorvátsko "21" - Estónsko "21" 4:0 (2:0)
Góly: 42. a 81. Vukušič, 14. Čop, 75. Ademi

Španielsko "21" - Švajčiarsko "21" 3:0 (3:0)

Gól: 77. G. Andronic

Albánsko "21" - Portugalsko "21" 2:2 (0:1)
Góly: 55. a 77. Sadiku - 20. Josué, 62. Wilson Eduardo, ČK: 84. Imami (Albánsko)