03. januára 2009

Dve asistencie Demitru, brankárom sa nedarilo

Slovenskí hokejisti sa v piatkových stretnutiach zámorskej NHL víťazstva nedočkali. Najbližšie mal k nemu Pavol Demitra, ale ani jeho dve asistencie na góly švédskych dvojičiek Henrika a Daniela ...

NEW YORK 3. januára (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejisti sa v piatkových stretnutiach zámorskej NHL víťazstva nedočkali. Najbližšie mal k nemu Pavol Demitra, ale ani jeho dve asistencie na góly švédskych dvojičiek Henrika a Daniela Sedinovcov a úspešný pokus pri samostatných nájazdoch nestačil Vancouveru na ľade Atlanty (3:4 po sam. nájazdoch). Nedarilo sa slovenským brankárom. Jaroslav Halák strávil vo svätyni Montrealu prvé dve tretiny zápasu s New Jersey (1:4), keď z 22 striel domácich inkasoval trikrát. Peter Budaj z Colorada síce odchytal celý domáci duel proti Columbusu (1:6), ale v druhej i tretej časi inkasoval dovedna šesť gólov z 30 streleckých pokusov súpera. Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL: New Jersey - Montreal 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) - Jaroslav Halák (Montreal) odchytal prvé dve tretiny a kryl 19 z 22 striel Carolina - St. Louis 2:1(1:0, 0:0, 1:1) Atlanta - Vancouver 4:3 po samost. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) - Pavol Demitra (Vancouver) 0+2 a premenil aj svoj pokus pri samost. nájazdoch Colorado - Columbus 1:6 (1:0, 0:3, 0:3) - Peter Budaj (Colorado) odchytal celý zápas a kryl 24 z 30 striel Phoenix - N. Y. Islanders 5:4 (2:1, 1:0, 2:3) Anaheim - Philadelphia 4:5 po samost. nájazdoch (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0, 0:1) SITA