25. marca 2016

Dve asistencie Sekeru pri triumfe Edmontonu, Anaheim do play off

Na snímke vľavo obranca Edmontonu Oilers Andrej Sekera, vpravo útočník San Jose Sharks Logan Couture. Foto: TASR/AP
New York 25. marca (TASR) - V jedenásťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na piatok zapísal do štatistík kanadského bodovania len jeden slovenský hokejista. Obranca Andrej Sekera si ich vylepšil o dve asistencie a prispel k víťazstvu Edmontonu nad San Jose v pomere 6:3.

Toronto viedlo nad Anaheimom tesne pred koncom druhej tretiny 4:1, a hoci hostia štyrmi gólmi v ďalšom priebehu skóre otočili, duel do víťazného konca nedotiahli. Po vyrovnávajúcom góle Connora Browna sa po 41 sekundách v predĺžení presadil Nazem Kadri a zariadil domáci triumf 6:5. Hostia si napriek prehre vybojovali miestenku do play off ako štvrtý tím v poradí po Washingtone, Dallase a Los Angeles. Slovenský obranca Martin Marinčin strávil na ľade vyše 23 minút, čím sa stal druhým najvyťaženejším hráčom Maple Leafs, no bodové štatistiky si nerozšíril.

Nedarilo sa Bostonu, ktorý natiahol šnúru prehier na päť zápasov. V noci na piatok podľahol doma Floride 1:4 a o priamy postup do play off z Atlantickej divízie ešte bude musieť zabojovať. Slovenský obranca Zdeno Chára si pripísal na konto dve trestné minúty.