Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

09. decembra 2018

Dve miestne referendá v bratislavských Vajnoroch neboli úspešnéŽelezničná stanica Bratislava VajnoryZdieľať
Železničná stanica Bratislava Vajnory Foto: Tablet.TV
 
Bratislava 8. decembra (TASR) – Dve miestne referendá, ktoré sa v sobotu uskutočnili v bratislavskej mestskej časti Vajnory, neboli úspešné. Nezúčastnil sa ich dostatočný počet hlasujúcich. Pre TASR to potvrdili dosluhujúci starosta Ján Mrva a Gabriela Zemanová, ktorá bola poverená prípravou referenda v tamojšej mestskej časti.


"Obyvatelia sa vyjadrili. Obe referendá sú neplatné, účasť je hlboko pod potrebných 50 percent, len necelých 36 percent," poznamenal pre TASR Mrva. Iniciátori, ktorí žiadali o vyhlásenie referend dvoma petíciami, chceli týmto spôsobom zabrániť zmene využitia rekreačnej plochy miestneho starého letiska, ďalšiemu zhoršovaniu dopravy pred kruhovým objazdom a neštandardným postupom pri schvaľovaní územného plánu.

Vyhlásiť referendum s otázkou, či obyvatelia súhlasia so zmenou funkcie plochy starého letiska z doterajšej funkcie športu a telovýchovy na iné funkcie v územnom pláne Bratislavy požiadal vyhlásiť končiaci miestny poslanec a neúspešný kandidát na starostu mestskej časti Vajnory Juraj Ondruška. Predložil preto aj petíciu s 1107 podpismi. Účasť na tomto referende bola 35,91 percenta. Nesúhlasné stanovisko v tomto prípade zvolilo 95,56 percenta zúčastnených voličov.      

O ďalšie referendum požiadal v súčasnosti už novozvolený vajnorský miestny poslanec Matej Zeman, ktorý predložil petíciu s 1097 podpismi. V tomto referende bola účasť 35,66 percenta. Obsahovalo dve otázky. Jedna sa pýtala, či obyvatelia súhlasia, aby pred kruhovým objazdom vo Vajnoroch bol umiestnený pripájací a odpájací pruh, nový vstup pre tranzit z nadjazdu do obce. Taktiež, či na ploche ochrannej a izolačnej zelene má byť vybudované parkovisko a v zóne rodinných domov predajňa potravín o rozlohe 1300 štvorcových metrov. Nesúhlasné stanovisko v tomto prípade vyjadrilo 84,70 percenta zúčastnených voličov. Ďalšia otázka sa dotýkala machinácie s územným plánom zóny Šuty. Tu vyjadrilo nesúhlasné stanovisko 86,39 percenta zúčastnených voličov.

Mrva uviedol, že celú vec vníma ako vnútroobecnú politiku a vytĺkanie politického kapitálu. Vyjadrila sa aj spoločnosť Nordic Investors, ktorá odmieta tvrdenia, že projekt Nové Vajnory zabráni rozvoju športu a rekreácie na území starého letiska vo Vajnoroch.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zatkla v Bruseli 400 demonštrantov
<< predchádzajúci článok
Druhá adventná nedeľa prinesie premenlivú oblačnosť, prehánky aj sneh

Dve miestne referendá v bratislavských Vajnoroch neboli úspešné - diskusné fórum čitateľov