Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júna 2007

Dve tretiny opýtaných nesúhlasia s nahradením Bugára CsákymDve tretiny občanov Slovenska starších ako 18 rokov hodnotia výmenu Bélu Bugára na poste predsedu SMK Pálom Csákym negatívne. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Polis Slovakia, o ktorom dnes ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) - Dve tretiny občanov Slovenska starších ako 18 rokov hodnotia výmenu Bélu Bugára na poste predsedu SMK Pálom Csákym negatívne. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Polis Slovakia, o ktorom dnes informoval v tlačovej správe médiá jej konateľ Ján Baránek.

Telefonický prieskum na vzorke 933 respondentov starších ako 18 rokov, vybraných kvótnym výberom, urobil Polis medzi 9. a 11. júnom. Na otázku "Ako hodnotíte fakt, že Pál Csáky vystriedal vo vedení SMK Bélu Bugára?“ odpovedalo 4,9 percenta opýtaných pozitívne a 7,3 percenta skôr pozitívne. Skôr negatívne vnímalo výmenu šéfa SMK 24,2 percenta respondentov a rozhodne negatívne 41,7 percenta. 21,9 percenta opýtaných sa nevedelo vyjadriť.

Polis položil respondentom aj otázku "Koho by ste chceli, aby nadchádzajúci snem KDH zvolil za svojho predsedu?“. Z opýtaných sa 35,4 percenta vyslovilo za Pavla Hrušovského a 27,8 percenta by podporilo Vladimíra Palka, 36,8 percenta sa nevedelo vyjadriť. Na otázku „Ktorý z nasledujúcich politikov KDH je najväčším prínosom pre túto stranu?“ sa najviac - 32,2 percenta respondentov vyslovilo za Daniela Lipšica, 24,3 percenta za Pavla Hrušovského, 22,6 za Jána Figeľa, 15,8 za Vladimíra Palka, 15,3 za Františka Mikloška, 7,7 percenta za Júliusa Brocku, 6 percent za Martina Fronca, 5,8 za Máriu Sabolovú a 1,9 percenta za Petra Gaburu. Za iných sa vyslovilo 2,7 percenta, 22,7 percenta nevedelo. Respondenti mali možnosť viacerých odpovedí.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SHP Group optimalizuje logistiku skladov
<< predchádzajúci článok
Parlament v Izraeli volí nového prezidenta