06. novembra 2009

Dvojbodový Gáborík opäť prvou hviezdou zápasu

Už tradičné predstavenie predviedol vo štvrtok na ľade Edmontonu útočník New Yorku Rangers Marián Gáborík, ktorý najprv v druhej tretine prihral v presilovej hre na víťazný gól Alešovi Kotalíkovi ...

NEW YORK 6. novembra (WEBNOVINY) - Už tradičné predstavenie predviedol vo štvrtok na ľade Edmontonu útočník New Yorku Rangers Marián Gáborík, ktorý najprv v druhej tretine prihral v presilovej hre na víťazný gól Alešovi Kotalíkovi a v záverečnom dejstve opäť v početnej výhode pridal svoj 12. gólový zásah a celkovo 20. bod v kanadskom bodovaní, za čo si vyslúžil poctu prvej hviezdy zápasu Gól obrancu Ľubomíra Višňovského "olejárom" k bodom nepomohol. Rovnako sa z víťazstva netešil ani ďalší slovenský bek Zdeno Chára, ktorý prihral na jediný gól svojho tímu v zápase s Montrealom, no v samostatných nájazdoch si víťazstvo z Chicaga odviezli Kanaďania. Útočník Los Angeles Michal Handzuš zvyšoval v zápase s Pittsburghom na 4:2 svojim 6. presným zásahom v sezóne. Bodovo naprázdno vyšli vo štvrtok obranca Tampy Andrej Meszároš a útočník Chicaga Tomáš Kopecký.

Štvrtok - výsledkový sumár:
Atlanta - Columbus 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Boston - Montreal 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 0+1
Ottawa - Tampa Bay 3:2 po predĺž. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Detroit - San Jose 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Minnesota - Vancouver 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
St. Louis - Calgary 1:2 po predĺž. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Phoenix - Chicago 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Edmonton - Rangers 2:4 (0:1, 1:2, 1:1) - Ľubomír Višňovský (Edmonton) 1+0, Marián Gáborík (NY Rangers) 1+1
Anaheim - Nashville 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Los Angeles - Pittsburgh 5:2 (1:1, 0:1, 4:0) - Michal Handzuš (Los Angeles) 1+0