Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júla 2011

Dvojicu strážnikov, ktorým ušiel väzeň, prepustiliO svoju prácu prišli dvaja príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže SR, ktorým 4. júla počas služby ušiel z košickej nemocnice odsúdený René Hoľan. O prepustení dvojice ...Zdieľať
vazenie BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) - O svoju prácu prišli dvaja príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže SR, ktorým 4. júla počas služby ušiel z košickej nemocnice odsúdený René Hoľan.


O prepustení dvojice príslušníkov rozhodol generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže SR Róbert Mudronček.

Dôvodom je ich porušenie služobnej povinnosti zvlášť hrubým spôsobom pri strážení odsúdeného v zdravotníckom zariadení. "Služobný pomer týchto príslušníkov sa skončil dňom doručenia rozhodnutia o prepustení, 15. júla 2011," konštatoval hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

Odsúdený René Hoľan si odpykával 16-mesačný trest odňatia slobody v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Pre zdravotné komplikácie bol umiestnený v nemocnici v Košiciach, kde ho strážili príslušníci zboru. Napriek tomu sa odsúdenému podarilo z nemocnice ujsť. Odsúdeného na druhý deň našli a zaistili príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže. Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže zároveň obratom vyslal do košického ústavu na výkon trestu kontrolnú skupinu, ktorá celú záležitosť prešetrila.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska komisia začala právne konanie voči Slovensku
<< predchádzajúci článok
Očakávané zvýšenie cestovného vo vlakoch sa môže oddialiť

Dvojicu strážnikov, ktorým ušiel väzeň, prepustili - diskusné fórum čitateľov