Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. októbra 2006

Džentlmenská dohoda pred voľbou kandidátov na sudcov ÚS SRKoalícia spolu s opozíciou sa dnes podvečer dohodli na zozname osôb, ktoré by mali získať podporu vo štvrtkovej tajnej voľbe kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR. Predseda poslaneckého ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) - Koalícia spolu s opozíciou sa dnes podvečer dohodli na zozname osôb, ktoré by mali získať podporu vo štvrtkovej tajnej voľbe kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR. Predseda poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj po rokovaní informoval, že výsledkom džentlmenskej dohody sú nasledovné nominácie. Za Smer-SD terajšia sudkyňa ÚS SR Ľudmila Gajdošíková, advokátka Marianna Mochnáčová, poradkyňa ÚS SR Mária Trubanová, sudkyňa Želmíra Šebová, vysokoškolský učiteľ Peter Vojčík a poradca ÚS SR Ladislav Orosz. SNS presadzuje advokáta Tibora Šafárika, sudcu Najvyššieho súdu SR Sergeja Kohuta a advokáta Jána Ikrényiho. ĽS-HZDS by mali prejsť minister spravodlivosti Štefan Harabin, sudca Najvyššieho súdu SR Peter Brňák a právnička Miloslava Čutková.

Opozícia by mala podporiť tri mená, SDKÚ-DS vysokoškolského učiteľa Petra Kresáka, SMK terajšieho sudcu ÚS SR Lajosa Mészárosa a KDH prokurátora Generálnej prokuratúry Martina Lauka.

Rafaj zdôraznil, že koalície vie garantovať každej opozičnej strane priechodnosť ich kandidáta. Keďže ide o tajnú voľbu, uvidí, ako džentlmenské dohody platia. Podľa Petra Miššíka (SDKÚ-DS) nedošlo k dohode, strany si povedali len svoje predstavy. Pripustil ešte ďalšie rokovania vo štvrtok pred tajnou voľbou. Gyula Bárdos (SMK) poznamenal, že je snaha zvoliť kandidátov na sudcov ÚS SR. Či bude treba ďalšie kolo, to sa uvidí, dodal.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novela zákona o starobnom dôchodkovom sporení v 2. čítaní
<< predchádzajúci článok
Poslanci o zúžení imunity a majetkových priznaniach