Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. októbra 2010

Dzurinda hľadá v USA high-tech investorov pre SRInovácie, moderné technológie a možnosti investovania na Slovensku. To boli témy stretnutí ministra zahraničných vecí SR Mikuláša Dzurindu počas ...Zdieľať
dzurinda Mikuáš Dzurinda

Foto: SITA/Jozef Jakubčo BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) - Inovácie, moderné technológie a možnosti investovania na Slovensku. To boli témy stretnutí ministra zahraničných vecí SR Mikuláša Dzurindu počas oficiálnej návštevy USA. Na pôde Americkej obchodnej komory hovoril šéf slovenskej diplomacie o konkurenčných výhodách Slovenska pri umiestňovaní zahraničných investícií s vyššou pridanou hodnotou. "Cieľom ekonomického rozmeru diplomacie tejto vlády je vzdelanostná ekonomika, ktorá ponúkne stabilitu a pracovné príležitosti pre nás, aj pre naše deti."

Okrem zástupcov najvýznamnejších amerických firiem sa minister zahraničných vecí stretol aj s riaditeľom Národnej akadémie vied USA pre inovácie, technológie a podnikanie Charlessom Wessnerom. Na pôde prestížnej americkej inštitúcie hovorili o rozvoji v oblasti ekonomiky založenej na kvalitnom vzdelaní a aplikácii poznatkov vedy v praxi. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Liikanen očakáva obdobie nerovnomerného rastu
<< predchádzajúci článok
Miera nezamestnanosti v septembri stúpla na 12,42%