Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. februára 2009

E.ON bude rokovať s Gazpromom o náhrade škôdNemecká plynárenská spoločnosť E.ON Ruhrgas sa nebude uchádzať súdnou cestou o náhradu škôd za prerušené dodávky ruského plynu. Oznámil to v stredu člen predstavenstva spoločnosti zodpovedný za ...Zdieľať
ESSEN 11. februára (WEBNOVINY) - Nemecká plynárenská spoločnosť E.ON Ruhrgas sa nebude uchádzať súdnou cestou o náhradu škôd za prerušené dodávky ruského plynu. Oznámil to v stredu člen predstavenstva spoločnosti zodpovedný za obchod Henning Deters, podľa ktorého si E.ON kompenzácie uplatní na základe zmluvných vzťahov s ruským energetickým gigantom Gazprom. "Vyhlásenia, že podáme žalobu, nie sú presné," povedal Deters na tlačovej konferencii. "Som si istý, že na základe nášho partnerstva možno nájsť zmluvné riešenie," dodal. Sumu, o ktorej chce E.ON rokovať s Gazpromom, Deters nespresnil.


Spor medzi Ruskom a Ukrajinou o ceny a objem prepravovaného plynu spôsobil, že E.ON začiatkom roka tri týždne nedostával ruský plyn cez Ukrajinu. Aby E.ON splnil v plnom rozsahu záväzky voči svojim odberateľom, pristúpil podobne ako jeho nemeckí konkurenti k využitiu alternatívnych tranzitných ciest a podzemných zásobníkov.

Ďalší nemecký energetický koncern RWE už minulý týždeň oznámil, že kompenzácie za škody spôsobené prerušenými dodávkami plynu si nebude vymáhať od ruských partnerov súdnou cestou.

SITA_Reuters

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Za straty počas plynovej krízy zodpovedá podľa Medvedeva Ukrajina (5. 2. 2009)
 Poľsko dostáva z Ruska iba 76 percent plynu (26. 1. 2009)
 Juščenkov poradca spochybňuje platnosť zmluvy s Ruskom (26. 1. 2009)
 Plynová kríza sa zopakuje, myslí si Kukan (24. 1. 2009)
 Na Slovensku možno vznikne nová plynárenská spoločnosť (23. 1. 2009)
 Na Balkán začal prúdiť ruský plyn (21. 1. 2009)
 Plyn by už mal prúdiť od 8:00 (20. 1. 2009)
 Gazprom a Ukrajina potvrdili obnovenie dodávok plynu (20. 1. 2009)nasledujúci článok >>
MDPT a NDS utajili zmluvu, ktorá je podľa Vážneho prístupná
<< predchádzajúci článok
V Srbsku dobudovali kanalizáciu, ešte sú potrebné prípojky