Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. marca 2018

E.ON plánuje zrušiť 5000 pracovných miest po prevzatí InnogyIlustračné foto.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Berlín 13. marca (TASR) - Nemecká spoločnosť E.ON plánuje zrušiť až 5000 pracovných miest v rámci prevzatia firmy Innogy, výrobcu energie z obnoviteľných zdrojov, od svojho konkurenta RWE.


E.ON očakáva, že prevzatie Innogy mu od roku 2022 prinesie ročné úspory približne 600 až 800 miliónov eur. Varoval však, že integračný proces povedie k "zrušeniu maximálne 5000 pracovných miest" z celkového počtu približne 70.000. Zároveň ale firma očakáva, že v nadchádzajúcom desaťročí vytvorí tisíce nových pracovných miest.

Konečným cieľom prevzatia Innogy je umožniť spoločnosti E.ON zamerať sa na maloobchodných zákazníkov a na správu energetických sietí, nákup a predaj elektrickej energie, zatiaľ čo RWE sa bude špecializovať na výrobu elektriny z fosílnych palív a obnoviteľných zdrojov.

Komplikované usporiadanie je dôsledkom "otrasov" v tomto sektore, keďže Nemecko, najväčšia európska ekonomika, prechádza z výroby energií z konvenčných zdrojov k obnoviteľným.

E.ON na základe najnovšej dohody získa 76,8-% podiel spoločnosti RWE v Innogy. Transakciu však ešte musia schváliť príslušné regulačné úrady.

E.ON zároveň zverejnil svoje výsledky za rok 2017. Jeho upravený čistý zisk sa zvýšili o 58 % na 1,4 miliardy eur, prevádzkový zisk dosiahol 3,1 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NDS chce kúpiť autá na zber a odvoz komunálneho odpadu za 950.000 eur
<< predchádzajúci článok
Odborníci spoločne so stredoškolákmi zmapujú ich životný štýl

E.ON plánuje zrušiť 5000 pracovných miest po prevzatí Innogy - diskusné fórum čitateľov