Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. decembra 2009

Egypt buduje na hranici podzemné zátarasyEgyptské úrady umiestňujú v pohraničnom meste Rafah pri Pásme Gazy podzemné kovové zátarasy s cieľom zabrániť pašerákom vstúpiť na ich územie. Agentúru AFP o tom informovali očití svedkovia. ...Zdieľať
RAFAH 11. decembra (WEBNOVINY) - Egyptské úrady umiestňujú v pohraničnom meste Rafah pri Pásme Gazy podzemné kovové zátarasy s cieľom zabrániť pašerákom vstúpiť na ich územie. Agentúru AFP o tom informovali očití svedkovia. Kovové "platne" Egypťania zakopávajú až do hĺbky 20 až 30 metrov. O budovaní podzemnej bariéry na hranici medzi Egyptom a Gazou už predtým informoval izraelský denník Haaretz.


Pašeráci sa však údajne nemienia vzdať a Pásmo Gazy, prakticky odrezané od zvyšku sveta, plánujú naďalej zásobovať. Obyvatelia žijúci na jeho území sú podľa viacerých mimovládnych organizácií od ilegálnych dodávok životne závislí.

Izrael bráni prísunu základných surovín do oblasti prakticky od ofenzívy proti hnutiu Hamás, ktorá sa začala 27. decembra 2008. Dôvodom bolo pretrvávajúce ostreľovanie izraelského územia militantmi z Hamásu. Počas trojtýždňovej operácie izraelské letectvo zasiahlo viacero budov patriacich OSN vrátane jej ústredia v Gaze. Počas ofenzívy zahynulo asi 1400 Palestínčanov, ďalších 5500 utrpelo zranenia.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PREŠOVSKÝ KRAJ: Chrípka zatvorila 23 škôl
<< predchádzajúci článok
V Žilinskom kraji nárast chripkových ochorení