Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. augusta 2022

Egyptský prezident vymenoval trinásť nových ministrov, krajina je pre vojnu na Ukrajine vo veľkých problémochEgyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí v sobotu vymenoval do funkcie 13 nových ministrov. Tento krok bol súčasťou rekonštrukcie vládneho kabinetu, ktorej cieľom ...Zdieľať
serbia_egypt_31118 1f90f3a72f8d4a90b82d20fe36fd1545 676x488 14.8.2022 (Webnoviny.sk) - Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí v sobotu vymenoval do funkcie 13 nových ministrov. Tento krok bol súčasťou rekonštrukcie vládneho kabinetu, ktorej cieľom bolo zlepšiť výkon administratívy.


Tá čelí obrovským problémom, ktoré vyvolala predovšetkým vojna na Ukrajine.

Ťažko zasiahnutá ekonomika


Zmeny, ktoré egyptský parlament schválil na mimoriadnom zasadnutí, sa dotkli viacerých kľúčových rezortov vrátane zdravotníctva, školstva, kultúry, miestneho rozvoja a zavlažovania.

Súčasťou reorganizácie bolo aj portfólio cestovného ruchu, ktorý predstavuje dôležitý zdroj príjmov pre egyptskú ekonomiku. Zmeny sa však nedotkli rezortov zahraničných vecí, financií, obrany či vnútra.

Egyptskú ekonomiku ťažko zasiahla pandémia koronavírusu i stále trvajúca vojna na Ukrajine, ktorá otriasla svetovými trhmi a zvýšila ceny ropy a potravín na celom svete.

Najväčší dovozca pšenice


Egypt je najväčším svetovým dovozcom pšenice, z ktorej väčšina pochádzala z Ruska a Ukrajiny.

Účty Egypťanov za potraviny a energiu prudko stúpli, čo pocítili najmä chudobní ľudia a ľudia zo strednej triedy.

Ročná miera inflácie za júl bola podľa oficiálneho štatistického úradu na úrovni 14,6 %, čo je viac ako dvojnásobok v rovnakom mesiaci minulého roka, keď zaznamenali 6,1 %.


Zdroj: Webnoviny.sk - Egyptský prezident vymenoval trinásť nových ministrov, krajina je pre vojnu na Ukrajine vo veľkých problémoch © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Naď: Slovenské stíhačky Mig-29 nie sú na Ukrajine, ale stále na Sliači, uvidíte ich na SIAFe
<< predchádzajúci článok
Z juhu Ukrajiny prichádzajú dobré správy, hlási Zelenskyj, na Donbase pokračujú tvrdé boje