24. júna 2015

EH bedminton: Vicen prehral s Gunnarsonom, Čižnárová s Gavnholtovou

Na snímke slovenská reprezentantka v bedmintone Jana Čižnárová počas zápasu proti slovinskej reprezentantke Kaji Stankovičovej na 1. Európskych hrách v Baku 22. júna 2015. Foto: TASR - Martin Baumann
Baku 23. júna (TASR) - Slovenský reprezentant v bedmintone Jarolím Vicen neuspel ani v jeho treťom vystúpení na I. európskych hrách v Baku. V zápase G-skupiny prehral v stredu s Islanďanom Karim Gunnarsonom 0:2 a v skupine skončil posledný. V Baku už dohrala aj Slovenka Jana Čižnárová, ktorá v stredu v G-skupine nestačila na českú reprezentantku Kristínu Gavnholtovú, ktorej za 29 minút podľahla 0:2.

Slovenský reprezentant v pondelok prehral s Fínom Eetu Heinom 0:2 a v utorok aj s favorizovaným Rusom Vladimirom Malkovom 0:2. Zo skupiny do osemfinále postúpili prví dvaja - Rus Malkov a Fín Heino.

Gunnarson je vo svetovom rebríčku na 393. priečke. Súboj s Vícenom bol ich prvý vzájomný a lepšie ho zvládol severan. Začiatok zápasu patril Vícenovi, ktorý vyhrával 5:2. Islanďan ale zabojoval, do prestávky išiel s vedením 11:10 a po oddychovom čase náskok ešte navýšil na 17:13, set získal za 14 minút. Lepší začiatok druhého setu mal opäť slovenský reprezentant, keď vyhrával 3:1 a po oddychovom čase ešte vyrovnal na 12:12, potom však už nezískal ani bod a prehral 12:21.

Čižnárová, ktorá sa vo svetovom rebríčku nachádza na 113. mieste, nezačala proti bývalej slovenskej reprezentantke a dcére trénera, resp. predsedu BK MI Trenčín Petra Ludíka dobre. Za 15 minút prehrala prvý set na 13. V druhom síce viedla 3:1 aj 5:3, ale potom česká 116. hráčka svetového rebríčka otočila a po oddychovom čase už viedla 11:8. Slovenka ani v ďalšom priebehu nenašla na súperku zbraň, prehrala druhý set na 11 a nekvalifikovala sa medzi elitnú šestnástku turnaja. V skupine zaknihovala ešte výhru nad Slovinkou Kajou Stankovičovou, resp. prehru s Taliankou Jeanine Cicogniniovou. Gavnholtová vyhrala v skupine všetky tri zápasy a postúpila do osemfinále z prvého miesta.