28. novembra 2019

EL: Manchester United v zostave s mladíkmi prehral v Astane 1:2

James Garner (uprostred) z Manchestru United a Ivan Mayewski z Astany v zápase 5. kola L-skupiny Európskej ligy UEFA FC Astana - Manchester United 28. novembra 2019 v Astane. FOTO TASR/AP Foto: TASR
Bratislava 28. novembra (TASR) - Futbalisti Manchestru United prehrali vo štvrtkovom zápase 5. kola Európskej ligy UEFA na pôde FC Astana 1:2. "Červení diabli" mali už pred zápasom istý postup a tak tréner Ole Gunnar Solskjear vynechal zo zostavy opory a nasadil tím zložený z talentovaných mladíkov.

Duel L-skupiny odštartoval lepšie pre hostí, keď sa už v 10. minúte presadil Jesse Lingard, ktorý mal na rukáve kapitánsku pásku. United mal viac z hry aj v ďalšom priebehu prvého polčasu, no druhý gól už nepridali. Astana udrela po zmene strán, keď v 55. minúte vyrovnal Dmitrij Šomko. O sedem minút neskôr si dal 19-ročný obranca Di'Shon Bernard nešťastný vlastný gól a rozhodol o triumfe domácich. Astana tak zaznamenala prvé tri body do tabuľky, no už nemá šancu postúpiť.

V C-skupine zvíťazil FK Krasnodar nad už postupujúcim FC Bazilej 1:0 a rovnakým skóre vyhralo aj Getafe v Trabzonspore. Ruský a španielsky tím majú na konte po 9 bodov a v záverečnom kole sa vo vzájomnom súboji pobijú o druhé postupové miesto. Bazilej má o bod viac, no s oboma súpermi lepšie vzájomné zápasy.

Okrem Bazileja a Manchestru United mali po 4. kole už istú účasť v osemfinále aj Espanyol Barcelona, FC Sevilla a Celtic Glasgow.