Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

28. decembra 2009

Eminem sa vo Wireless vyhne homofóbnym textomAmerický raper Eminem súhlasil, že sa počas svojho budúcoročného vystúpenia na festivale Wireless v londýnskom Hyde Parku vyhne textom s homofóbnym obsahom. Dôvodom sú obavy usporiadateľov z ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Americký raper Eminem súhlasil, že sa počas svojho budúcoročného vystúpenia na festivale Wireless v londýnskom Hyde Parku vyhne textom s homofóbnym obsahom. Dôvodom sú obavy usporiadateľov z protestov rôznych organizácií na podporu práv homosexuálov ako napríklad OutRage!


Predstavitelia organizácie OutRage! prisľúbili, že neusporiadajú žiadnu protestnú demonštráciu, ak sa Eminem vyhne textom, ktoré by mohli uraziť homosexuálov. Raper, vlastným menom Marshall Bruce Mathers III, potvrdil svoju účasť na festivale po tom, ako ho usporiadatelia ubezpečili, že počas jeho koncertu sa nevyskytnú žiadne protesty. Skupiny ako OutRage! aktívne bojkotujú spevákov ako Beenie Man alebo Buju Banton pre ich texty s homofóbnym obsahom.

Šiesty ročník festivalu Wireless sa bude konať v dňoch 2. až 4. júla 2010 a headlinerkou bude speváčka Pink. Okrem nej a Eminema potvrdila svoju účasť aj skupina The Ting Tings.

Informácie priniesla webová stránka AllHipHop.com.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najkontroverznejší obal albumu má raper Paris
<< predchádzajúci článok
Najobľúbenejší videoklip dekády má Beyoncé

Eminem sa vo Wireless vyhne homofóbnym textom - diskusné fórum čitateľov