Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. novembra 2007

Enelu sa nepáčia niektoré legislatívne zmeny v SRTalianskej energetickej spoločnosti Enel, ktorá vlastní 66-percentný podiel Slovenských elektrární, a.s. (SE), sa nepáčia niektoré legislatívne zmeny, ktoré v poslednom období schválila slovenská ...Zdieľať

RÍM 15. novembra (WEBNOVINY) -Talianskej energetickej spoločnosti Enel, ktorá vlastní 66-percentný podiel Slovenských elektrární, a.s. (SE), sa nepáčia niektoré legislatívne zmeny, ktoré v poslednom období schválila slovenská vláda. Ide napríklad aj o zavedenie cezhraničných poplatkov za vývoz elektrickej energie, či kontrolu aukcií, na ktorých výrobca predáva svoju elektrinu. "Neviem si dobre predstaviť, že v krajine, ktorá je v strede Európy, by boli postavené nejaké umelé hranice, ktoré by bránili v zásobovaní okolitého trhu elektrinou," povedal na tlačovej besede na 20. Svetom energetickom kongrese šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti.

Predstavitelia Enelu pripustili, že by kvôli legislatívnym zmenám mohli prehodnotiť niektoré investičné projekty na Slovensku. SE plánujú investovať do energetických projektov do roku 2013 približne 110 mld. Sk. "Stavanie plotov na zamedzenie obchodu so susedmi môže odoprieť príležitosti na výstavbu nových zdrojov a byť v dlhodobom horizonte pre ekonomiku škodlivejšie," dodal Conti. “Veríme však, že sa s vládou dohodneme na najlepších podmienkach implementácie nášho investičného plánu,“ doplnil hovorca SE Juraj Kopřiva.

Talianska spoločnosť Enel, ktorá pôsobí vo svete aj na trhu so zemným plynom, zatiaľ nemá záujem vstúpiť do tohto segmentu aj na Slovensku. “Momentálne nevidíme v tomto smere na Slovensku perspektívu,“ konštatoval Conti.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putinovi fanúšikovia chcú, aby zostal naďalej pri moci
<< predchádzajúci článok
Zákon by mal zamedziť účelovým zmenám bydliska pred voľbami