16. decembra 2010

EP FIBA: Ružomberok nestačil na Benátky

Basketbalistky MBK Ružomberok podľahli v prvom súboji šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA na domácej ...

bez nazvu Slávka Bučáková v zápase Európskeho pohára v basketbale žienFoto: SITA/Gabriel Lipták RUŽOMBEROK 16. decembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok podľahli v prvom súboji šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA na domácej palubovke talianskemu tímu Reyer Benátky 78:91 (37:46). Zverenkyne trénera Ivana Kurillu zohrali s favorizovaným hosťujúcim družstvom najmä v prvom polčase vyrovnanú partiu, no s pribúdajúcimi minútami ťahali čoraz viac za kratší koniec. Najlepšími strelkyňami zápasu boli na domácej strane Simona Podešvová a na hosťujúcej americká pivotka Nicole Ohldeová. Obe zaznamenali po 23 bodov. Odveta v Benátkach je na programe v stredu 22. decembra o 20.30 h.

Európsky pohár FIBA - šestnásťfinále (prvý zápas):
MBK Ružomberok - Reyer Benátky 78:91 (19:23, 18:23, 21:23, 20:22)
Najviac bodov: Podešvová 23, Tarasovová 15, Černáková 11 - Ohldeová 23, Sottanová 15, Maioranová 14

Ružomberčanky začali proti favorizovanému súperovi sympaticky. V 3. min po trojke Tarasovovej bolo 5:5 a vzápätí Podešvová dokonca poslala domáci tím do vedenia (7:5). Od tohto okamihu už boli vo vedení len hráčky talianskeho klubu. V 8. min sa po trojke Tetemondovej domáce priblížili na rozdiel jedného bodu (19:20), ale v 16. min viedli Benátčanky zásluhou Lotyšky Jansoneovej 40:30. V druhom polčase si hosťujúce hráčky udržiavali približne desaťbodový náskok. Domáce basketbalistky sa ešte niekoľkokrát priblížili na rozdiel siedmich či ôsmich bodov, ale záver bol už plne v réžii skúsenejšieho tímu hostí nabitého legionárkami z celého sveta.