Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2021

Estónsky premiér rezignoval a vláda padla, Ratasovu stranu vyšetrujú pre korupčný škandálEstónsky premiér Jüri Ratas podal demisiu, ktorú v stredu oficiálne odovzdal prezidentke tohto pobaltského štátuZdieľať
estonia_politics_14394 a26d8bf6431a4487ab8c62a1070b6065 676x447 13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Estónsky premiér Jüri Ratas podal demisiu, ktorú v stredu oficiálne odovzdal prezidentke tohto pobaltského štátu Kersti Kaljulaidovej. Dôvodom je korupčný škandál vyšetrovaný políciou a prokurátormi v Ratasovej Estónskej strane stredu. Rezignácia premiéra automaticky znamená koniec súčasnej estónskej vlády.


Ratas v stredu v skorých ranných hodinách prostredníctvom konta na Facebooku uviedol, že odstúpi z funkcie. Podozrenie vznesené prokuratúrou podľa neho ešte nedeklaruje vinu, ale na vyšetrované osoby "vrhá veľký tieň".

"V takejto situácii sa javí ako správne, že sám rezignujem a dám príležitosť objasniť všetky skutočnosti," poznamenal Ratas, ktorý sa podľa vlastných slov ničím neprevinil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Estónsky premiér rezignoval a vláda padla, Ratasovu stranu vyšetrujú pre korupčný škandál © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Naď: Sulík explicitne povedal, že je za celoplošné testovanie na koronavírus
<< predchádzajúci článok
Obyvatelia Š‘-ťia-čuang podstupujú hromadné testovanie, mesto je novým epicentrom nákazy

Estónsky premiér rezignoval a vláda padla, Ratasovu stranu vyšetrujú pre korupčný škandál - diskusné fórum čitateľov