06. septembra 2019

EURO 2020: Taliani sa aj napriek početnej výhode vytrápili v Arménsku

Na archívnej snímke Andrea Belotti.

Na archívnej snímke Andrea Belotti. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Jerevan 6. septembra (TASR) - Futbalová reprezentácia Talianska si štvrtkovou výhrou na pôde Arménska 3:1 poistila prvé miesto v J-skupine kvalifikácie na EURO 2020. "Squadra azzurra" v doterajšom priebehu ešte nestratila ani bod, keď triumfovala vo všetkých piatich dueloch.

Na výhre hostí sa dvomi gólmi podieľal útočník Andrea Belotti a jeden presný zásah dosiahol striedajúci Lorenzo Pellegrini. Za domácich otvoril skóre duelu Alexander Karapetian, ktorý však na konci prvého polčasu za nerozhodného stavu videl červenú kartu. "Hoci sme hrali celý druhý polčas v početnej prevahe, paradoxne nám to nepomohlo. Arméni sa stiahli do hlbokej defenzívy a dlho sa nám ju nedarilo rozobrať. Boli sme však dostatočne trpezliví a nakoniec môžeme byť spokojní s výhrou," uviedol po zápase kouč Talianov Roberto Mancini.

V ďalších dvoch súbojov J-skupiny si Fínsko po domácej výhre nad Gréckom (1:0) pohodlne udržalo 2. miesto v tabuľke a Bosna a Hercegovina doma zdolala Lichtenštajnsko hladko 5:0. Taliani sa najbližšie predstavia v pondelok 8. septembra na pôde Fínska a Arménsko v ten istý deň privíta Bosnu a Hercegovinu. Informáciu priniesla agentúra AFP.