Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. februára 2012

Europoslanci rozhodnú o protimaďarskej rezolúciiPoslanci Európskeho parlamentu (EP) budú v stredu hlasovať o rezolúcii proti Maďarsku. Zatiaľ čo navrhovatelia rezolúcie podporujú okamžité uplatnenie Článku 7 Lisabonskej zmluvy, ...Zdieľať
madarsko BUDAPEŠŤ 15. februára (WEBNOVINY) - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) budú v stredu hlasovať o rezolúcii proti Maďarsku.


Zatiaľ čo navrhovatelia rezolúcie podporujú okamžité uplatnenie Článku 7 Lisabonskej zmluvy, pravdepodobnejšie je, že v súvislosti s kontroverznými maďarskými zákonmi prejde namiesto okamžitých sankcií návrh začatia "monitorovacieho procesu".

Zelení a liberálni poslanci EP navrhli použiť proti Maďarsku Článok 7, ktorý ponúka široký rozsah sankcií vrátane zbavenia krajiny jej volebného práva v EÚ. Líder európskych socialistov Hannes Swoboda v spolupráci s podpredsedníčkou komisie Neelie Kroesovou však "považuje sankcie za "poslednú zbraň".

O rezolúcii majú hlasovať poslanci v stredu. Swoboda tiež povedal, že počas víkendu navštívil Budapešť a presvedčil sa o "zhoršení klímy". Mal na mysli útoky tlače proti Kroesovej a poslancom EP, čo označil za "neuveriteľné a nebývalé".

Hovorkyňa strany Fidesz Gabriella Selmecziová v reakcii uviedla, že Swoboda sa snaží potlačiť slobodu tlače "predpisovaním maďarským novinárom, čo majú a čo nemajú písať o predstaviteľoch EÚ a európskych poslancoch".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nicolas Sarkozy oficiálne ohlási prezidentskú kandidatúru
<< predchádzajúci článok
Finančnú správu podľa SaS zachvátil chaos a hrozí kolaps

Europoslanci rozhodnú o protimaďarskej rezolúcii - diskusné fórum čitateľov