Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. novembra 2023

Európska komisia schválila Slovensku predĺženie štátnej pomoci na podporu prepustených baníkov v Hornej NitreEurópska komisia (EK) v súlade s pravidlami štátnej pomoci EÚ schválila predĺženie a zmenu slovenského opatrenia zameraného na zmiernenie účinkov zatvorenia ...Zdieľať
bana 676x451 24.11.2023 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) v súlade s pravidlami štátnej pomoci EÚ schválila predĺženie a zmenu slovenského opatrenia zameraného na zmiernenie účinkov zatvorenia uhoľných baní v regióne Horná Nitra na zamestnancov.


EK to uviedla v svojom stanovisku s tým, že zámerom Slovenska je predĺžiť opatrenie do 31. decembra 2024, zvýšiť rozpočet o 10,7 milióna eur, čím sa celkový rozpočet zvýši na 20,3 milióna eur a zahrnúť medzi príjemcov opatrenia aj zamestnancov jednej ďalšej spoločnosti (ENO).

Cieľom zmeneného opatrenia je podporiť zamestnancov spoločností Hornonitrianskych baní Prievidza a ENO pri hľadaní nového zamestnania v iných odvetviach v regióne Horná Nitra po strate pracovných miest v dôsledku zatvorenia uhoľných baní v rokoch 2023 a 2024.

Podľa zmeneného a doplneného opatrenia bude mať pomoc formu priamych grantov pre HBP a ENO na pokrytie nákladov na rekvalifikáciu ich zamestnancov.

Schéma bola pôvodne schválená v júni 2020 a jej platnosť sa mala skončiť 31. decembra 2023.


Zdroj: SITA.sk - Európska komisia schválila Slovensku predĺženie štátnej pomoci na podporu prepustených baníkov v Hornej Nitre © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hamas prepustil prvú skupinu rukojemníkov vrátane trinástich Izraelčanov
<< predchádzajúci článok
Komisár pre deti Jozef Mikloško zvolal stretnutie pre tragickú udalosť na škole v Parchovanoch