24. októbra 2019

EURÓPSKA LIGA: Škrtelov Basaksehir vyhral, Škvarka zápas presedel

Na snímke vpravo hráč Istanbulu Gael Clichy a hráč Wolfsbergu Romano Schmid v zápase J-skupiny 3. kola Euróoskej ligy vo futbale Istanbul Başakşehir - Wolfsberg AC 24. októbra 2019. Foto: TASR/AP
Bratislava 24. októbra (TASR) – V podvečerných dueloch 3. kola Európskej Ligy UEFA 2019/2020 sa v základnej zostave objavil zo Slovákov len obranca Martin Škrtel v drese istanbulského Basaksehiru. V zápase J-skupiny proti rakúskemu Wolfsberger FC sa tešil z víťazstva 1:0. V 44. minúte dostal slovenský stopér žltú kartu za nešportové správanie.

V druhom dueli J-skupiny nastúpil Lázsló Bénes za Borussiu Mönchengladbach v 77. minúte zápasu proti domácemu AS Rím. Hoci Borussia začala aktívne, postupne prebrali iniciatívu rímski „vlci“ a na konci prvej tretiny zápasu ju korunoval gólom Zaniolo. Hostia dokázali napokon vyrovnať v nadstavenom čase.

Vo vyrovnanej G-skupine, kde mali všetky štyri tímy po dvoch zápasoch tri body, sa po treťom kole dostal do čela švajčiarsky Young Boys Bern. Rozhodlo o tom jeho domáce víťazstvo 2:0 nad Feyenordom Rotterdam, pričom oba góly padli z jedenástok. V druhom zápase sa FC Porto a Glasgow Rangers rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

V H-skupine nevyužil v priamom súboji o priebežné prvé miesto výhodu domáceho prostredia Ludogorec Razgrad, Bulhari prehrali s Espanyolom Barcelona 0:1. Budapeštiansky Ferencvároš zaknihoval rovnakým skóre cennú výhru v Moskve nad CSKA, o víťazstve „Fradi“ rozhodol striedajúci Roland Varga po dvoch minútach, čo vybehol na ihrisko. Slovenský stredopoliar Michal Škvarka presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Duel o prvé miesto po polovici zápasov základnej skupiny sa hral aj v I-skupine v belgickom Gente, domáci napokon vydolovali v nadstavenom čase v súboji s nemeckým Wolfsburgom bod za remízu 2:2, hoci v prvom polčase prehrávali už o dva góly. Oba góly domácich strelil ukrajinský stredopoliar Roman Jaremčuk. Francúzsky St.Etienne nepotvrdil vzostup formy z domácej ligy, kde tri zápasy po sebe vyhral, v dueli s ukrajinským PFK Olexandrija iba remizoval 1:1.

V L-skupine potvrdil úlohu lídra Manchester United, ktorý zvíťazil na ihrisku Partizanu Belehrad, o jeho triumfe rozhodol už v prvom polčase Anthony Martial z pokutového kopu. Holandský Alkmaar si doma poradil s kazašskou Astanou najvýraznejším víťazstvom v prvej várke štvrtkových zápasov.

Hral sa i zápas A-skupiny, pod taktovkou slovenského rozhodcu Filipa Glovu sa v zápase bohatom na góly zrodila medzi FK Karabach a APOEL-om Nikózia remíza.

Európska liga UEFA 2019/2020 - 3. kolo

A-skupina:

FK Karabach - APOEL Nikózia 2:2 (1:2)

Góly: 13, Quintana, 29. Medvedev (vlastný gól) 58. Ailton - 45.+1Hallenius. Rozhodoval: GLOVA (SR)