Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2024

Európska únia varovala Izrael, pokračovanie vojenskej operácie v Rafahu môže značne narušiť vzájomné vzťahyEurópska únia (EÚ) varovala Izrael, že napredovanie s vojenskou operáciou v meste Rafah na juhu Pásma Gazy by „veľmi zaťažilo“ vzájomné vzťahy. Šéf ...Zdieľať
belgium_eu_israel_palestinians_54191 676x451 15.5.2024 (SITA.sk) - Európska únia (EÚ) varovala Izrael, že napredovanie s vojenskou operáciou v meste Rafah na juhu Pásma Gazy by „veľmi zaťažilo“ vzájomné vzťahy. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell povedal, že terajšia operácia „ďalej narúša distribúciu humanitárnej pomoci v Pásme Gazy a vedie k ďalšiemu vnútornému vysídleniu, vystaveniu hladomoru a ľudskému utrpeniu“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktOdvtedy, čo Izrael minulý týždeň spustil operáciu v Rafahu, z mesta utiekli státisíce Palestínčanov. Izrael tvrdí, že v Rafahu vedie len obmedzenú operáciu.

Spojené štáty a jeho ďalší spojenci ho vyzvali, aby sa vyhol sľubovanej úplnej invázii. Izrael trvá na tom, že musí byť v Rafahu, aby zlikvidoval militantné hnutie Hamas a vrátil späť rukojemníkov unesených pri októbrovom útoku, ktorý vyvolal vojnu.Zdroj: SITA.sk - Európska únia varovala Izrael, pokračovanie vojenskej operácie v Rafahu môže značne narušiť vzájomné vzťahy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Premiéra Fica postrelili v Handlovej, parlament prerušil schôdzu. Údajného útočníka na Roberta Fica zadržali.
<< predchádzajúci článok
Ochorení na Alzheimerovu chorobu pribúda a týka sa stále mladších ľudí. Nádej na účinnú liečbu priniesli slovenskí vedci