Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2021

Európski poskytovatelia sociálnych služieb súhlasia s výhodami pre zaočkovaných proti koronavírusuEurópski poskytovatelia sociálnych služieb združených v organizácii European Ageing Network (EAN) preferujú výhody pre zaočkovaných občanov „starého kontinentu“. Zároveň nechcú, aby tých, ktorí ...Zdieľať
virus_outbreak_nebraska_07419 1a3dc3a785ed4c22ae3afac3e4546ba8 676x450 23.1.2021 (Webnoviny.sk) - Európski poskytovatelia sociálnych služieb združených v organizácii European Ageing Network (EAN) preferujú výhody pre zaočkovaných občanov „starého kontinentu“. Zároveň nechcú, aby tých, ktorí vakcináciu odmietli, pre ich rozhodnutie trestali.


Vyplýva to z piatkového virtuálneho mítingu EAN, ktorého závery sprostredkovala Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb (APSS) v SR.

Nemci počítajú s tým, že do septembra sa bude môcť zaočkovať každý, kto má záujem, Rumuni už do júna 2021,“ uvádza sa v tlačovej správe APSS v SR. Podľa jej tajomníčky by Slovensko mohlo dosiahnuť kolektívnu imunitu koncom roka. Všetko záleží na schopnosti farmaceutických firiem dodať vakcíny v dohodnutom čase.

Zástupcovia európskych krajín chcú motivovať tých, ktorí sa dajú zaočkovať, poskytnutím rôznych spoločenských výhod. „V Nemecku sa hovorí aj o možností uvoľňovania konkrétnych opatrení pre zaočkovaných, napríklad uvoľniť možnosť ísť ku kaderníkovi či do reštaurácie, pričom pravidlo si bude môcť individuálne zaviesť každý majiteľ či správca budovy,“ dodáva APSS v SR.

Účastníci piatkovej diskusie očakávajú určitú formu „lockdownu“ minimálne do leta tohto roka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európski poskytovatelia sociálnych služieb súhlasia s výhodami pre zaočkovaných proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensku zaznamenali alarmujúci počet detských obetí obchodovania s ľuďmi
<< predchádzajúci článok
Pandémia sa dostala medzi najväčšie riziká podnikania, podľa prieskumov bola podceňovaná

Európski poskytovatelia sociálnych služieb súhlasia s výhodami pre zaočkovaných proti koronavírusu - diskusné fórum čitateľov