23. novembra 2016

EURÓPSKY POHÁR FIBA: Prievidza vyhrala doma nad Lukoilom Sofia 81:77

Na snímke hráči Prievidze Marko Batina (vľavo) a Igor Marič sa tešia z víťazstva v zápase 1. kola F-skupiny Európskeho pohára FIBA BC Prievidza - Lukoil Academic Sofia (Bulh.) (81:77) v stredu 23. novembra 2016 v Prievidzi. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prievidza 23. novembra (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza zakončili účinkovanie v F-skupine Európskeho pohára FIBA víťazstvom. V domácom prostredí triumfovali nad bulharským tímom Lukoil Academic Sofia 81:77.

Sofia ťažila v úvode stretnutia z podkošovej prevahy, ktorá im už po štyroch minútach priniesla vedenie 13:6. Domáci tréner okamžite zareagoval oddychovým časom a príchodom Ihringa na palubovku, čo prinieslo značné oživenie hry. Prievidza zvýšila obrátky v obrane a šnúrou 14:4 otočila zápas na svoju stranu. Dobrá streľba za tri body priniesla nakoniec slovenskému majstrovi po prvej štvrtine vedenie 25:18. V druhej perióde pokračovali domáci hráči v zlepšenom hernom prejave, v 16. minúte viedli prvýkrát dvojciferným rozdielom - 38:28. Sofia však ešte do konca prvého polčasu stiahla na 41:45.

Po prestávke Bulhari vyrovnali hru, za štyri minúty dokázali vyrovnať skóre stretnutia na 50:50. Prievidza dlho držala vedenie vo svojich rukách, ale v závere tretej štvrtiny upravil Videnov na 61:60 pre hostí. Sofia začala v poslednej 10-minútovke výrazným tlakom, ale trojky Batinu a Dramičanina posadili domácich opäť psychicky na koňa. Bulharský celok skúšal otočiť zápas, ale dve trojky Körnera zlomili akýkoľvek odpor.

Európsky pohár FIBA - F-skupina:

BC Prievidza - Lukoil Academic Sofia 81:77 (45:41)

zostavy a body:

Prievidza: Marič 18, Dramičanin 16, Körner 10, Jones 4, Dowell 2 (Batina 16, Ihring 9, Miljanič 4, Jašš 2)
Sofia: Zack 18, Ivanov 17, Gibson 12, Zahariev 9, Kornijenko 2 (Zagorač 14, Videnov 4, Velikov 1)

TH: 9/6 - 19/14, fauly: 20 - 16, trojky: 13 - 7, rozhodovali: Krejič (Slov.), Jeanneau (Fr.), Liszka (Poľ.), 1700 divákov.
štvrtiny: 25:18, 20:23, 15:20, 21:16
.

Na snímke fanúšikovia Prievidze sa tešia z víťazstva v zápase 1. kola F-skupiny Európskeho pohára FIBA BC Prievidza - Lukoil Academic Sofia (Bulh.) (81:77) v stredu 23. novembra 2016 v Prievidzi. Foto: TASR

Na snímke tréner Prievidze Miljan Čurovičv zápase 1. kola F-skupiny Európskeho pohára FIBA BC Prievidza - Lukoil Academic Sofia (Bulh.) v stredu 23. novembra 2016 v Prievidzi. Foto: TASR

Na snímke hráč Prievidze Igor Marič v zápase 1. kola F-skupiny Európskeho pohára FIBA BC Prievidza - Lukoil Academic Sofia (Bulh.) v stredu 23. novembra 2016 v Prievidzi. Foto: TASR

Na snímke zľava hráč Prievidze Slobodan Miljanič, Maxim Kornienko a Steve Zack (obaja Lukoil Academic) v zápase 1. kola F-skupiny Európskeho pohára FIBA BC Prievidza - Lukoil Academic Sofia (Bulh.) v stredu 23. novembra 2016 v Prievidzi. Foto: TASR