26. augusta 2006

Európsky Superpohár premiérovo pre FC Sevilla

Novým držiteľom európskeho futbalového Superpohára sa stalo mužstvo FC Sevilla. Úradujúci šampión Pohára UEFA si v piatok na štadióne Louisa II. prekvapujúco poradil s víťazom Ligy majstrov FC ...

MONACO 25. augusta (WEBNOVINY) - Novým držiteľom európskeho futbalového Superpohára sa stalo mužstvo FC Sevilla. Úradujúci šampión Pohára UEFA si v piatok na štadióne Louisa II. prekvapujúco poradil s víťazom Ligy majstrov FC Barcelona 3:0 (2:0). O výsledku sa rozhodlo ešte v I. polčase, keď góly zverencov trénera Juandeho Ramosa strieľali v 7. min Renato a v 45. min Kanouté. Po zmene strán potom skazu favorita dokonal z pokutového kopu v 90. min striedajúci Maresca. V prvom čisto španielskom finále Superpohára sa premiérovo presadila Sevilla. Barcelona nevyužila šancu získať prestížnu trofej po tretí raz (predtým 1992 a 1997).

Prekvapujúci scenár sa začal napĺňať hneď v úvode, keď ako prvý ohrozil bránku Barcelony Luis Fabiano. V 7. min už Sevilla nečakane udrela. Stredom obrany unikol Luis Fabiano, jeho strelu Valdes len vyrazil pred seba a stredopoliar Sevilly Renato Dirnei do prázdnej bránky nemal problém zakončiť - 0:1. Úradujúci šampión LM sa po tomto úvodnom šoku pomalšie rozbiehal a výraznejší tlak si utvoril až po polhodine hry. V 32. min Ronaldinho uvoľnil Eto´a, ale ten v obkolesení dvoch obrancov nestačil dôrazne zakončiť. Potom sa ešte blysol niekoľkými prienikmi a rýchlymi kľučkami Ronaldinho, no záver I. polčasu sa Sevillčanom vydaril rovnako ako jeho úvod. Po rohovom kope Valdes len boxoval loptu pred seba, tá sa po hlavičkovom predĺžení Navasa dostala ku Kanoutému a francúzsky útočník z ťažkej pozície chrbtom k bránke hlavou po druhý raz poslal loptu do barcelonskej siete - 0:2. Gól do šatne odštartoval po zmene strán ofenzívu Barcy, ale tá spravidla končila na hranici šestnástky resp. na výbornom Palopovi. Naopak protiútoky Sevilly boli naďalej nebezpečné a v 67. min hlavička Renata len tesne minula ľavú žrď bránky Barcelony. Keďže barcelonské esá na čele s Ronaldinhom, Eto´om a Messim pozahadzovali v ďalších minútach niekoľko šancí, v závere uštedrila Sevilla svojmu slávnejšiemu súperovi ešte jeden úder. V 90. min sa po faule Puyola na striedajúceho Puertu kopala jedenástka a tú bezpečne premenil ďalší striedajúci hráč Talian Maresca. V samom závere mohol ešte Kanouté zvýšiť na 4:0, ale Valdes sa vyznamenal.